Orbán podpořil Trumpa navzdory ÉŮ
Autor: -bj- | Publikováno: 12.09.2020 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
“Americký prezident je velmi blízký, ba na přátelské bázi, prakticky všem vedoucím představitelům Středovýchodní Evropy, a to, co reprezentuje, je dobré pro Středovýchodní Evropu. Proto osobně podporujeme jeho znovuzvolení”.

Maďarský premiér Viktor Orbán po čtvrtečním telefonickém rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem navzdory ÉŮ jako první evropský činitel podpořil jeho kandidaturu v nastávajících listopadových volbách.

“Americký prezident je velmi blízký, ba na přátelské bázi, prakticky všem vedoucím představitelům Středovýchodní Evropy, a to, co reprezentuje, je dobré pro Středovýchodní Evropu. Proto osobně podporujeme jeho znovuzvolení”, prohlásil maďarský premiér v pátek na rádiu Kossuth. Premiér Orbán sdílí s prezidentem Trumpem pohled mj. na imigrační politiku, a naopak se nemusí s demokratkou Clintonovou, která ho nazvala autoritářem.

Západní země ÉŮ se naopak upínjí k naději, že zvítězí demokratický kandidát. Slibují si od toho konvergentnější postoje jak v oblasti imigrace, obrany, rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, protiruské doktríny, záchranu atomové dohody s Íránem a další. Maďarsko a Polsko naprotitomu podepsaly s USA dohodu o užší vojenské spolupráci a  s Amerikou za zády stoupla i jejich váha na mezinárodní scéně a v samotné ÉŮ.

zdroj:

https://observador.pt/2020/09/11/viktor-orban-apoia-donald-trump-e-deseja-a-reeleicao-do-amigo-a-casa-branca/

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/rettung-fuer-atomabkommen-mit-iran-europa-hofft-auf-biden-16945397.html

https://abcnews.go.com/International/wireStory/hungarys-viktor-orban-rooting-trump-victory-72946866

https://24.hu/belfold/2020/09/11/koronavirus-orban-viktor-karacsony/

https://www.usnews.com/news/us/articles/2020-09-11/hungarys-viktor-orban-says-he-is-rooting-for-trump-victory

 

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se