Islámista pro vyhlazování homosexuálů pozván do Švédska
Autor: -bj- | Publikováno: 26.03.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Švédský islámský svaz mládeže SSM si na velikonoční konferenci pozval významného amerického řečníka – islámistu za vyhlazení homosexuálů, šejka Abduláha Hakima, který je pověstný svými homofobními postoji.

Paradoxně, v zemích nejopulentnějších práv a svobod přiznaným feministkám, homosexuálům a jiným z hlediska islámského práva privilegovaným skupinám, jim dnes nikdo jejich vymožená práva sice neodnímá, ale již ani příliš vymahatelně ani extenzívně negarantuje. Vytlačuje je tak právo stále více nadřazenější, a to právo islámské. A má na to. S oněmi kvazi-privilegovanými skupinami totiž nediskutuje – a ty to volky nevolky respektují.

Švédský islámský svaz mládeže SSM si na velikonoční konferenci pozval významného amerického řečníka – islámistu za vyhlazení homosexuálů, šejka Abduláha Hakima, který je pověstný svými homofobními postoji. Šejk Hakim má za to, že homosexuálové rozšiřují do okolní společnosti AIDS, a jediná správná islámská odpověď na jejich praktiky je jejich smrt. Již při Hakimově hostování před šesti lety v jednom novozélandském televizním programu udělila následně tamní rada pro mediální vysílání hostitelskému médiu za Hakimovy výroky pokutu.

Proti pozvání islamisty se ústy předsedy Sörena Juvase ohradila Švédská skupina za práva gayů. Juvas uvedl, že kdyby si jeho spolek pozval nějakého řečníka a ten se ukázal být islamofobní, jistě by jeho návštěvu odřekli. Muslimský svaz mladeže Švédska se hájí tím, že mu není známo, že by šejch Hakim byl homofobní, a nemíní jeho návštěvu odříci. Na své aktivity mají mladí švédští muslimové pro rok 2010 obdržet příspěvek od švédského státu ve výši 1,5 mil. švédských korun (cca 4 milionů korun).

Vzhledem k tomu, že i v politickém životě platí, že vyšší bere, jsou v konfrotaci s islámským právem homosexuální práva stále hůře uhájitelná. Homosexualita stejně jako feminismus jsou příkře neislámské a ve světle islámského práva jsou tak západními společnostmi nakonec bez velkého odporu odsouvány, kam jsou odsouvány. Ostatně, lze odtušit, že šejch Hakim by se zřejmě neupejpal rozšířit svůj názor ještě i na židy a na křesťany, a mohl si tak podat ruku s jistým českým politikem.

zdroj