Rakousko imigrantům: azyl se nedá vysedět!
Autor: -bj- | Publikováno: 04.03.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Ožehavé téma masové imigrace dnes hýbe politikou i voličskými preferencemi prakticky každé západní země Evropského svazu - EU. Minulý týden se rakouská ministryně vnitra poměrně velmi otevřeně zhostila internetové diskuze uspořádané deníkem Die Presse.

Ožehavé téma masové imigrace dnes hýbe politikou i voličskými preferencemi prakticky každé západní země Evropského svazu - EU.

Minulý týden se rakouská ministryně vnitra poměrně velmi otevřeně zhostila internetové diskuze uspořádané deníkem Die Presse. Na dotazy čtenářů uvedla mimo jiné, že současná azylová politika je do značné míry žel určována mezinárodními převaděči, že svůj národ pokládá při stanovování imigrační politiky za suverénní, a že by se imigranté napříště měli osobně dostavovat k azylovým řízením a ne se nechat na náklady státu zastupovat advokátem a v mezidobí se zdejchnout neznámokde ve vnitrozemí.

Kritizovala rovněž nadužívání procedurálních opravných prostředků (různých stupňů odvolání) za kontroverzní a agilní nápomoci různých pro-imigrantských sdružení a konstatovala, že by azyl nemělo být možné si v Rakousku takto prostě jen vysedět.

zdroj