Poslední polibek gay páru před bičováním
Autor: Odjinud | Publikováno: 20.02.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Letmý polibek na tvář. Pákistánští gayové v poutech ulehají na zem, aby byli bičování gumovou násadou za přihlížení početného davu. Islámské právo šaría, podle kterého byli odsouzeni, ustanovuje nerovné postavení žen, bičování a vězení za alkohol a hazard, trest smrti ukamenováním pro dívky které byly znásilněny, bičování za manželskou nevěru, trest smrti za kritiku islámu.

Letmý polibek na tvář. Pákistánští gayové v poutech ulehají na zem, aby byli bičování gumovou násadou za přihlížení početného davu.

Islámské právo šaría, podle kterého byli odsouzeni, ustanovuje nerovné postavení žen, bičování a vězení za alkohol a hazard, trest smrti ukamenováním pro dívky které byly znásilněny, bičování za manželskou nevěru, trest smrti za kritiku islámu.


 

Tento islámský zákoník ze sedmého století, povýšený nad národní demokratické ústavy a nad Listinu základních práv a svobod, se spolu s migrujícími muslimy dostává i do Evropy. Prezentuje totiž „morální hodnoty“, jimiž je muslim povinen se řídit. Evropské islámské organizace, sdružené v „Chartě evropských muslimů“ vyzvaly všechny muslimy, aby bojovali za uznání práva šaría ve všech členských zemích Evropy. Záleží jen na Evropanech, zda něco takového v kulturní, svobodné Evropě dovolí.

citace z islámského zákoníku šaría:
o-12.5
Pachatel není bičován ve velkém horku nebo zimě, nebo když je nemocný a očekává se jeho uzdravení (dokud se neuzdraví), nebo v mešitě, nebo když je pachatelem těhotná žena, dokud neporodí a nezotaví se z porodních bolestí.

Použitý bič by neměl být ani nový, ani starý a opotřebovaný, ale něco mezi tím. Pachatel není během bití natažen ani svázán (O: jeho ruce jsou ponechány volné na ochranu před ranami), nebo nahý (O: je mu nebo jí ponechán oblek po kotníky), a vykonavatel trestu nebije silně. Rozděluje rány mezi různé části těla a vyhýbá se životně důležitým částem a obličeji. Muž je bit vstoje; žena vsedě a zahalená (O: rouchem okolo ní). Pokud je pachatel vyhublý, nebo je nemocný a nejsou vyhlídky na zlepšení, pak je on nebo ona bit jedním palmovým listem nebo kusem oděvu.

www.mediaoislamu.cz