Volební favorité v Rakousku ukazují své protiimigrační svaly
Autor: -bj- | Publikováno: 11.09.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Tož, jak se zdá, přes restrikce imigrace a boj proti politickému islámu v nadcházejících volbách nejede vlak. Není divu, že politickým trhákem na eurounijní úrovni by bylo poslat imigranty do východní Evropy.

Že imigrační politika evropských zemí na přelomu 20. a 21. století asi z dějinného hlediska bude hodnocena spíše jako období temna, se zdá být čím dál více nabíledni. Tomu dnes také odpovídá profilování úspěšných politických stran, jakož i charakter jejich programové a volební rétoriky. Aktuálním současným příkladem je Rakousko, kde se na konci září konají volby do dolní komory parlamentu – Národní rady.

Bývalý premiér a předseda Lidovců (ÖVP) Sebastian Kurz se vytasil s programem, ve kterém na prvním místě figuruje restriktivní imigrační politika, důslednější opatření proti neintegrujícím se a boj proti politickému islámu, což okomentoval slovy: „Rakousko je zemí křesťansko-židovského ražení. Imigarcí se mnohé změnilo, a my chceme zachovat rakouskou identitu a zakázat politický islám. Mezi optřeními, která mají forsírovat integraci, je dále krácení přídavků rodičům, kteří děti řádně neposílají do školy, zavedení povinného učebního předmětu o fungování Rakouského státu, zákaz islámského šátku na školách a opatření, která mají přimět azylanty pracovat.

Šéf Svobodných (FPÖ) Norbert Hofer si zas zajel pro podporu k protiimigračnímu králi současné Evropy – maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, se kterým včera demonstrativně konzultoval imigrační politiku a jí implikovanou potřebu udržení veřejné i vnější bezpečnosti a boj proti terorizmu a s ním souvisejícímu politickému islámu. Viktor (Orbán), aniž by chtěl ovlivňovat rakouské volby vyslovil dosavadní protiimigrační politice FPÖ pochvalu a Hoferovi svou podporu. 

Tož, jak se zdá, přes restrikce imigrace a boj proti politickému islámu v nadcházejících volbách nejede vlak. Kdo není protiimigrační, jako by nebyl. Není divu, že politickým ternem na eurounijní úrovni by bylo poslat imigranty do východní Evropy.

zdroj:

https://www.oe24.at/wahl2019/oevp/Kurz-Start-in-Migrations-Wahlkampf/396891324

https://www.krone.at/1993786

https://dailynewshungary.com/fpo-head-hofer-holds-talks-with-orban-in-budapest/

https://kurier.at/politik/inland/integration-oevp-will-neues-schulfach-staatskunde/400601405

https://www.heute.at/s/kurz-will-neues-schulfach-staatsburgerkunde--52062001

https://diepresse.com/home/innenpolitik/nationalratswahl/5687656/Hofer-holt-sich-WahlkampfMotivation-bei-Orban

https://www.kormany.hu/en/the-prime-minister/news/prime-minister-viktor-orban-hopes-that-austria-will-have-a-strong-and-stable-government-that-rejects-political-islam

https://www.heute.at/s/auf-diese-frage-zur-wahl-hat-google-keine-antwort-50183489

https://www.derstandard.at/story/2000108452354/verbot-der-identitaeren-fuer-kurz-koalitionsbedingung

 

Prosím podpořte nás v boji za svobodu proti cenzuře a totalitě, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!
Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Více k problematice zde:

Britská BBC falšovala překlady z arabštiny, aby zakryla palestinskou nenávist k židům!

Má stejné zdroje jako Islámský stát, uvedl znalec o radikální knize