Vysoká komisařka OSN kritizovala americké sankce vůči Venezuele
Autor: -bj- | Publikováno: 07.03.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Sankce USA, které znemožňují venezuelské vládě přístup k jejím státním účtům u amerických bank mají za následek váznoucí nákup léků a základních prostředků. To vede k sociálním nepokojům a demonstracím, které zas mají za následek represe a pošlapávání lidských práv.

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová kritizovala včera v Ženevě na 40. zasedání Rady OSN pro lidská práva sankce USA vůči Venezuele.

Bacheletová prohlásila, že americké sankce znemožňující venezuelské vládě přístup k jejím státním účtům u amerických bank mají za následek váznoucí nákup léků a základních prostředků. To vede k sociálním nepokojům a demonstracím, které zas mají za následek represe a pošlapávání lidských práv.

Bacheletová se hodlá nyní osobně na pozvání oficiální venezuelské vlády prezidenta Maduro do Venezuely vypravit a udělat si autentický obrázek o tom, co sankce režimu USA napáchaly.

zdroj:

http://www.el-nacional.com/noticias/mundo/bachelet-dice-que-las-sanciones-agravan-crisis-venezuela_273513

http://www.notitarde.com/michelle-bachelet-sanciones-eeuu-venezuela-exacerba-crisis/

https://www.diariolasamericas.com/america-latina/bachelet-asegura-que-crisis-venezuela-se-ha-agravado-sanciones-eeuu-n4173254

http://cubasi.cu/cubasi-noticias-cuba-mundo-ultima-hora/item/90049-comision-de-la-onu-visitara-venezuela-tras-aceptar-invitacion-del-gobierno

https://www.ohchr.org/EN/NewsEvents/Pages/DisplayNews.aspx?NewsID=24265&LangID=E

https://www.aljazeera.com/news/2019/03/human-rights-chief-calls-release-saudi-activists-190306135818369.html

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=LJ7ep8OsYxc