Za uši? ČR navzdory EU uznala samozvaného venezuelského “prezidenta”
Autor: -bj- | Publikováno: 05.02.2019 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Vládě ČR se zas povedl jeden pěkný kousek. Navzdory EU, ve které mezi členskými zeměmi panují pochybnosti, o takovém kroku a zejména precedensu, jaký by takový krok vyslal, a kde podpora takovému kroku byla zejména Itálií zablokována, vyslovila podporu samozvanému venezuelskému “prezidentovi” Guaidó. Vláda ČR působí tak dojmem, že se 30 let po sametové revoluci s demokracií příliš nepáře.

Vládě ČR se zas povedl jeden pěkný kousek. Navzdory EU, ve které mezi členskými zeměmi panují pochybnosti, o takovém kroku a zejména precedensu, jaký by takový krok vyslal, a kde podpora takovému kroku byla zejména Itálií zablokována, vyslovila podporu samozvanému venezuelskému “prezidentovi” Guaidó. Vláda ČR působí tak dojmem, že se 30 let po sametové revoluci s nějakou demokracií příliš nepáře.

Je pravdou, že partička několika zemí EU, včetně velkých, vyslovily podporu samozvanému venezuelskému “mezitímnímu prezidentovi” Guaidó, ty však povětšinou ve svých vyjádřeních, vědomy si, že tancují na hraně demokracie a legitimity vůbec, našlapovaly velmi po špičkách, s tím, že svou podporu podmiňují požadavkem uspořádat regulérní demokratické volby.

Takovýto pokřivený přístup by se mohl vymstít jak USA s Kalifornií, Kanadě s Quebeckem, Španělsku s Katalánskem, Británii se Skotskem, a zejména v jediné jaderné zemi EU – Francii, kde to má prezdent Macron přinejmenším stejně nahnuté jako stávající venezuelský prezident Maduro. Pokud by se Marine Le Penová, která se těší drtivě větší podpoře občanů než Macron, prohlásila za prezidentku, budeme mít “Venezuelu” v EU. Každopádně pandořina skříňka je nyní i za přispění české vlády otevřena, lhostejno jak to dopadne v samotné Venezuele.

Nakolik v hispánském světě a vřejnosti hraje katolická církev a papež silnou společensko-politickou roli, obrátil se venezuelský prezident Maduro o nápomoc ke zprostředkování dialogu k papeži Františkovi. “Jsem Kristův služebník, řekl jsem mu (papeži) a požádal ho o pomoc”, uvedl Maduro. Papež po návratu z arabského polostrova na Madurovu prosbu odpověděl, že je ochoten být prostředníkem mezi oběma stranami pouze, budou-li si to také přát obě strany. "Uvidíme, co se dá dělat", dodal František

Naprotitomu americký prezident Trump ve svém projevu prohlásil, že "podpoří vznešenou touhu venezuelského lidu po svobodě", což bývá eufemizmus pro obsazení a zastřílení nových amerických zbraní. A Maduro na adresu evropských vlád, které se “podrobily nátlaku USA a trumpovskému šílenství” (a uznaly Guaidóa) prohlásil, že Venezuela bude své vztahy s těmito zeměmi “revidovat”.

Při zdůvodňování svých rozhodnutí, se čeští politici často a trapně rádi ohání tím, že jsme něčeho součástí. Že prostě nemůžeme být samostatní, a musíme dělat to, co nám často zvysoka nakazují velcí bratři. Realita je ovšem ta, že jsme součástí toho cirkusu, jehož součástí nás naši politici svými rozhodnutími dělají.

A to ještě nevědí, že budou muset být užiteční zřejmě ještě jednou. Podle švýcarského tisku vyšlo najevo, že Trump chce v návaznosti na Venezuelu ještě Nikaraguu a Kubu. No a kde berou čeští politici sebevědomí (o mandátu ani nemluvě) se přiklánět k těm nejmilitantnějším postojům?

zdroj:

https://www.reuters.com/article/us-venezuela-politics-italy/divided-italy-blocks-eu-statement-on-recognizing-venezuelas-guaido-idUSKCN1PT15G

https://www.lastampa.it/2019/02/04/esteri/spagna-gran-bretagna-e-austria-riconoscono-guaid-adesso-elezioni-libere-in-venezuela-BxuqO2nELuFMxmxV3KRMHJ/pagina.html

https://www.theguardian.com/world/2019/feb/04/venezuela-maduro-hits-back-at-gringo-plot-to-overthrow-revolution

https://www.fyens.dk/udland/Italien-blokerer-for-EU-stoette-til-praesident-i-Venezuela/artikel/3320804

https://www.irishtimes.com/news/world/europe/special-relationship-with-venezuela-a-headache-for-spain-1.3781779

https://www.dw.com/en/opinion-germanys-pressure-on-venezuela-fails-to-deliver/a-47358412

https://theworldnews.net/de-news/venezuela-krise-auch-merkel-erkennt-guaido-als-prasidenten-an

https://lenta.ru/news/2019/02/05/maduro/

https://plus.rozhlas.cz/thomas-kulidakis-venezuelsky-hazard-ceske-republiky-a-casti-unijnich-statu-7754551  

https://www.eurabia.cz/Articles/32849-video-atheny-protestovaly-proti-diktatorstvi-usa-a-eu-vuci-venezuele.aspx

https://plus.lesoir.be/204779/article/2019-02-04/venezuela-les-etats-europeens-qui-ont-reconnu-juan-guaido-ont-ils-ete-bien

https://bazonline.ch/ausland/amerika/bei-venezuela-liegt-die-linke-dreimal-falsch/story/25547109

https://www.nzz.ch/international/venezuela-wie-die-usa-kurs-auf-einen-machtwechsel-nahmen-ld.1457306

https://www.24heures.ch/monde/ameriques/petrole-venezuela-cible-haut-risque/story/20027054

https://www.abc.es/internacional/abci-papa-esta-dispuesto-mediar-si-ambas-partes-quieren-201902060245_noticia.html

 

Chcete pochopit tuto zvracenou psychiku muslimů? Přečtěte si knihu známého exmuslima Alího Síny Jak porozumět Mohamedovi a muslimům, ke koupi zde.

K tématu doporučujeme:
Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti
Islám a terorismus

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Propagandistický mýtus úspěšného zapojení uprchlíku do práce a důvod, proč nechtějí na Západě stejné mzdy v celé EU

Je super nosit islámské zahalení a být muslimka, milé české děti. Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu
Další gang bang znásilnění v Německu a opět ve Freiburgu. Opět byli v akci Syřané a spol.
Co Itálií řídí nacionalisté a populisté, tak o 80% klesla migrace z Afriky. Ano, jde to
Jak porozumět muslimům? Vědecky rozbor proč jsou muslimové lidé mnoha tváří, proč jsou agresivní a pod.
Ježíš Kristus & islám
Stručný životopis zakladatele islámu
 

Podpořte nás v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Slibujeme, že prostředky využijeme plně v boji za Vaši a naši svobodu a informace, které se EU, multikulturní a proislámské elity snaží potlačovat a tajit! 
 
Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!
 
Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX