Až díky hidžábu je VÝJIMEČNÁ, a díky zákazu hidžábu TEJRANÁ, a najednou ji zvou do televizí a kluci z posledních lavic vystupují na její podporu...
Autor: Martin Konvička | Publikováno: 22.04.2016 | Rubrika: Glosy
Ilustrace
Ač se tu aféru DLOUHO SNAŽÍM NEKOMENTOVAT, tak mi to prostě nedá ... už jsem takový. Co vidíme: Děvče útlé, plaché, řekl bych zakřiknuté, snědší než spolužáci; takový ten typ, co sedává v 1. lavici a nějak kór velkému zájmu kluků z posledních lavic se netěší.

Ač se tu aféru DLOUHO SNAŽÍM NEKOMENTOVAT, tak mi to prostě nedá ... už jsem takový.
Co vidíme: Děvče útlé, plaché, řekl bych zakřiknuté, snědší než spolužáci; takový ten typ, co sedává v 1. lavici a nějak kór velkému zájmu kluků z posledních lavic se netěší. 
 
Až díky hidžábu je VÝJIMEČNÁ, a díky zákazu hidžábu TEJRANÁ, a najednou ji zvou do televizí a kluci z posledních lavic vystupují na její podporu...
 
Je tu však háček. Všichni si pamatujeme těn věk a všichni víme, že přesně tyhle dívky - zakřiknutá kačátka z 1. lavice - často, možná zpravidla, dospějí v neodolatelné krásky. Jen to trvá pár let navíc - sám jsem pár takových spolužaček a přítelkyň měl, vím.
 
Jenže to se naší milé Eman nestane. Prožije tu proměnu pod hidžábem - který možná, jak se bude postupně radikalizovat, vymění za nikáb (závoj) a domácí vězení. Kus hadru, který dnes nosí ze vzdoru vůči svým komplexům, nedokáže odhodit ze strachu, a taky možná proto, aby nepopřela své postoje z mládí.
 
Nechci, aby ji vyhodili ze školy - protože safra dobře vím, jak málo si váží sama sebe, jak je na tom se sebevědomím. Pokud někoho viním, jsou to její spolužáci - ti, kteří jí dnes "podporují". Tou ostentativní podporou ji utvrzují v dojmu, že bez šátku by nebyla ničím, jenom tím kačátkem.
 
Kdyby ji raději někdo z nich pozval na rande...
 
Převzato z autorova profilu na facebook
 
Více k názorům Martina Konvičky na sexuálni problémy muslimů se dočtete v knize Sex, drogy a islám zde.
 
Fotografie Eman Ghaleb z jejiho profilu na facebook