Recenze knihy O islamizaci a demokracii v Egyptě
Autor: Ivana Kultová | Publikováno: 17.04.2016 | Rubrika: Recenze
Ilustrace
Přednáška americko-koptského profesora EL Ghenyho, kterou i s následnou diskusí knížka zaznamenává, se uskutečnila v Hradci Králové v roce 2012.. Krom obecných informací o islámu a jeho nebezpečí zde najdeme především stručnou historii koptských křesťanů, jejichž život a svoboda vyznání byly nejprve ohroženy po dobytí Egypta muslimy z moci Byzance v 7. století a radikálně pak od r. 1952, kdy místo proevropského krále Farúka I. převzali v Egyptě moc arabští nacionalisté v čele s Násirem a jedním z jejich cílů bylo koptské křesťany vyhladit..

Rcenze knihy od Prof. Fayez El Gheny: O islamizaci a demokracii v Egyptě. Vydal Lukáš Lhoťan v Pstruží, 2016. 1. vydání. 

Přednáška americko-koptského profesora EL Ghenyho, kterou i s následnou diskusí knížka zaznamenává, se uskutečnila v Hradci Králové v roce 2012.. Krom obecných informací o islámu a jeho nebezpečí zde najdeme především stručnou historii koptských křesťanů, jejichž život a svoboda vyznání byly nejprve ohroženy po dobytí Egypta muslimy z moci Byzance v 7. století a radikálně pak od r. 1952, kdy místo proevropského krále Farúka  I. převzali v Egyptě moc arabští nacionalisté  v čele s Násirem a jedním z jejich cílů bylo koptské křesťany vyhladit..

Celá publikace včetně diskuse (v níž se katolický přednášející zmiňuje i o svém osobním vztahu k Bohu)  ústí v naléhavé varování před islámem, nutnost suverénní obhajoby hranic vlastního státu a podpory Izraele jako statečného předvoje, který obranou vlastního státu před džihádem brání i Evropu. 

Knihu si můžete zakoupit zde.

O islamizaci a demokracii v Egyptě
El Giheny Fayez
Nakladatel: Lhoťan Lukáš
Jazyk: česky
Pořadí vydání: 1.
Rok a měsíc vydání: 2016/03
Počet stran: 64
Vazba: Paperback
Formát, hmotnost: 106 × 148 mm, 38 g