Děsivé svědectví o muslimské toleranci - skončíme jednou stejně jako iračtí křesťané?
Autor: Redakce | Publikováno: 29.02.2016 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace
Muslimové začali vyhánět křesťany z Mosulu, dali jim dvaasedmdesát hodin na odchod. Obhajovali si to tím, že křesťané jsou tam cizí a nepatří do města, leda by konvertovali. Zabavovali jejich majetek a dokonce některé dívky unesli. O návratu neuvažujeme. Soužití, které dřív s muslimy existovalo, je pryč. A nejde to vzít zpět. Necítil bych se bezpečně. Možná, kdyby Evropská unie vyhlásila ninivskou planinu v Iráku za své území, pod svou ochranou a bez muslimů, vrátil bych se.

Křesťanský uprchlík z Iráku popisuje, jak se chovali jejich milí a tolerantní muslimští sousedi po příchodu bojovníku Islámského státu:

Muslimové začali vyhánět křesťany z Mosulu, dali jim dvaasedmdesát hodin na odchod. Obhajovali si to tím, že křesťané jsou tam cizí a nepatří do města, leda by konvertovali. Zabavovali jejich majetek a dokonce některé dívky unesli. O návratu neuvažujeme. Soužití, které dřív s muslimy existovalo, je pryč. A nejde to vzít zpět. Necítil bych se bezpečně. Možná, kdyby Evropská unie vyhlásila ninivskou planinu v Iráku za své území, pod svou ochranou a bez muslimů, vrátil bych se. Ne. Jestli jsou tam muslimové, tak nikdy. Jsou jako rakovina, dávejte si na ně pozor. Nemají žádné slitování.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/rozhovor/videli-jsme-jak-bomba-roztrhala-zenu-a-dve-deti-vypravi-krestane-z-iraku-20160227.html

 
Celý rozhovor zde.