Bývalý funkcionář CIA: Nebýt války v Iráku, nebyl by IS
Autor: -bj- | Publikováno: 07.12.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Bývalý funkcionář CIA Michael Flynn, který působil v Afghánistánu a Iráku, pro německý Der Spiegel konstatoval, že kdyby nebylo války v Iráku, Islámský stát by dnes nebyl.

Bývalý funkcionář CIA Michael Flynn, který působil v Afghánistánu a Iráku, pro německý Der Spiegel konstatoval, že kdyby nebylo války v Iráku, Islámský stát by dnes nebyl. Jako důvod podceňování IS a úspěchu jím provedených teroristických útoků uvedl „naši uvězněnost v západním myšlení” často ještě zabetonovaným politickou korektností.
 
Flynn dále řekl, že v boji proti IS je zapotřebí být realisty a spolupracovat s Moskvou a nedělat z ní zlého týpka. Západ mimo jiné potřebuje seriózního spojence i proto, aby mu nebylo vmetáno do tváře klišé další křižácké výpravy.
 
A víra a církev mimo nestojí. Ostatně, ještě těsně před hlasováním o leteckých úderech proti IS ve Sněmovně lordů, prohlásil představený britských katolíků, kardinál Vincent Nichols, primas Anglie a Welsu, že "účinná akce proti IS je nezbytná". 
 
zdroj:
http://www.spiegel.de/politik/ausland/ex-us-geheimdienstchef-mike-flynn-ueber-den-is-wir-waren-zu-dumm-a-1065038.html
http://www.wprost.pl/ar/526399/Byly-pracownik-wywiadu-USA-Gdyby-nie-wojna-w-Iraku-nie-byloby-IS/
http://www.washingtontimes.com/news/2015/dec/1/michael-flynn-former-military-intel-chief-iraq-war/
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/exsef-vojenske-rozvedky-usa-historie-nas-za-irak-potresta/
http://www.catholicherald.co.uk/news/2015/12/02/effective-action-against-isis-is-necessary-says-cardinal-ahead-of-major-commons-vote/
https://www.sedmitza.ru/text/6038253.html
http://www.huffingtonpost.com/entry/iraq-war-isis-michael-flynn_565c83a9e4b079b2818af89c