Ať lživý tisk drží pysk!: Včerejší PEGIDA vyzvala ke svržení současné diktatury
Autor: -bj- | Publikováno: 10.11.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Zakladatel PEGIDy Lutz Bachmann v tričku s nápisem „Ať lživý tisk drží pysk!“ ve svém projevu přirovnal stávající situaci v Německu k pádu NDR v roce 1989 a vyzval k odporu proti současné diktatuře a jejím mocipánům, k čemuž se zástupy připojily obrovským potleskem.

Pondělní večery patří v Drážďanech již tradičně vlastenecky smýšlejícím občanům hnutí PEGIDA. Nejinak tomu bylo i včerejší večer, na který připadlo 77. výročí Říšské noci pogromu, a ozývaly se hlasy, aby na tento večer byl pochod PEGIDy zakázán.


Zakladatel PEGIDy Lutz Bachmann v tričku s nápisem „Ať lživý tisk drží pysk!“ („Lügenpresse - Halt die Fresse!“) ve svém projevu přirovnal stávající situaci v Německu k pádu NDR v roce 1989 a vyzval k odporu proti současné diktatuře a jejím mocipánům, k čemuž se zástupy připojily obrovským potleskem.


Čelní aktivistka Pegidy Tatjana Festerlingová vyzvala k oficiálnímu „skoncování s kultem německé viny“ a krajním levičákům vyčetla „chorobný fašistický ideologický teror a rasizmus vůči vlastnímu národu“, a požadovala, aby si národ sám určoval svůj osud.


Účastníci nesli transparenty proti imigraci a islamizaci, proti kancléřce jako např. „Merkelová odprejskni!“, a i např. na podporu syrského prezidenta „Ano Asadovi!”


zdroj:
http://www.sz-online.de/nachrichten/tausende-demonstrieren-in-dresden-3245902.html
http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/pegida-demonstrationen-lasst-uns-mit-eurem-schuldkult-in-ruhe-13903510.html
http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/herz-statt-hetze-tausende-demonstrieren-gegen-pegida-in-dresden-und-muenchen/12564256.html
http://www.focus.de/politik/deutschland/nur-noch-34-prozent-union-verliert-weiter-afd-in-umfrage-erstmals-zweistellig_id_5074582.html
http://www.stern.de/politik/deutschland/pegida-redner-rueckt-merkel-in-die-naehe-adolf-hitlers-6536142.html
http://www.sueddeutsche.de/muenchen/muenchen-gegendemonstranten-kesseln-pegida-ein-1.2729841