Už si všimli i v Bruselu: Předseda Evropské rady varuje, že Imigrantská krize hrozí zničením EU
Autor: -bj- | Publikováno: 29.10.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
To, že EU je – slovy proroka Daniele – kolos na hliněných nohou, tedy bez pojiva adorovaných ontologických hodnot sjednocujících vůli lidí, se realisté obávají už dávno. A EU se skutečně čím dál více stává jakousi cochcárnou, kde každý může vznášet svá nejroztodivnější práva a negovat své lidské povinnosti. Vratkost a nesoudržnost takovéhoto kolosu a lá „dortu od pejska a kočičky” se ukáže při vnitřních, ale zejména vnějších výzvách, konfrotacích ba ohroženích, které se neodbytně ptají „na co si tu hrajete?”.

To, že EU je – slovy proroka Daniele – kolos na hliněných nohou, tedy bez pojiva adorovaných ontologických hodnot sjednocujících vůli lidí, se realisté obávají už dávno. A EU se  skutečně čím dál více stává jakousi cochcárnou, kde každý může vznášet svá nejroztodivnější práva a negovat své lidské povinnosti. Vratkost a nesoudržnost takovéhoto kolosu a lá „dortu od pejska a kočičky” se ukáže při vnitřních, ale zejména vnějších výzvách, konfrotacích ba ohroženích, které se neodbytně ptají „na co si tu hrajete?”.
 
Takovou, v historické škále zdaleka ne nejlítější výzvou, je pouhé přicházení imigrantů, které se tváří v tvář svými mimoreálnými bludy paralyzované EU rozjelo do masivních globáních rozměrů. Ačkoli jednotlivě by dříve byl každý stát s to valícím se imigrantům snadno účinně čelit, okřikující a pohlavkující, avšak dutá a bezkoncepční polika EU velí členským státům štronzo a stát se otloukánky.
Ano, i pouhá imigrační krize pak může takovouto EU zničit, jak tento týden prohlásil předseda Evropské rady, dříve polský premiér, Donald František Tusk. A cesta Evropy do pekel byla až nápadně často pod befélem a taktovkou německých vůdců a pohlavárů, kterým to ponejprv ostatní země žraly...
 
zdroj:
http://wprost.com.pl/ar/523806/Tusk-Kryzys-migracyjny-moze-zniszczyc-Unie-Europejska/
http://www.dw.com/en/eu-must-act-together-to-tackle-refugee-crisis-say-top-officials/a-18807828
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys-migracyjny-tusk-chwali-premier,251,0,1912315.html
http://myinforms.com/en-au/a/18194804-eu-must-act-together-to-tackle-refugee-crisis-say-top-officials/
http://www.sme.sk/c/8061702/unia-predpoveda-do-konca-roka-2016-dalsie-tri-miliony-utecencov.html