Papež: „Bez Ruska nelze řešit nejzávažnější problémy světa“
Autor: -bj- | Publikováno: 25.09.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
V úterý při letu z Kuby do USA papež František – jakoby symbolicky, ještě než se jeho noha dotkla půdy USA – prohlásil, že „Bez Ruska dnes nelze řešit ani jeden z nejzávažnějších problémů světa“. V této souvislosti nutno poznamenat, že papež je vázán zaujímat nadevropský či nadzápadní postoj, a svou roli hraje i fakt, že Rusko je dnes nejvýznamnějším obráncem křesťanských hodnot evropské civilizace, a tak (spíše v kolaterální) rezonanci s Vatikánem.

V úterý při letu z Kuby do USA papež František – jakoby symbolicky, ještě než se jeho noha dotkla půdy USA – prohlásil, že „Bez Ruska dnes nelze řešit ani jeden z nejzávažnějších problémů světa“.  V této souvislosti dlužno poznamenat, že papež je vázán zaujímat nadevropský či nadzápadní postoj, a svou roli hraje i fakt, že Rusko je dnes nejvýznamnějším obráncem křesťanských hodnot evropské civilizace, a tak (spíše v kolaterální) rezonanci s Vatikánem.
 
Když před více než 14 dny papež vyzval církevní společenstva k přijetí alespoň jedné křesťanské rodiny, korepetitovala tuto zprávu i ta nejsekulárnější evropská média, včetně českých, nemluvě už o takových „expertech“, kteří se rozepisovali o papežově "dobrém srdci" apod. Na tom, jak moc budou papže reprodukovat i v této věci, lze nyní posoudit míru jejich objektivity a integrity, či dokonce afinity s papežem.
 
 
zdroj:
 
http://www.themoscowtimes.com/news/article/pope-francis-says-russia-is-needed-to-solve-world-problems/532387.html
 
http://www.vz.ru/news/2015/9/22/768095.html
 
http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2279709
 
http://en.cyplive.com/ru/news/papa-rimskiy-bez-rossii-nelzya-reshit-ni-odnoy-vazhneyshey-mirovoy-problemy.html
 
http://lenta.ru/news/2015/09/22/pontifex/
 
http://english.pravda.ru/news/world/22-09-2015/132071-pope-0/
 
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-prevalcoval-obamu-konstatuji-americka-media/
 
http://www.welt.de/videos/article147118147/Loesung-fuer-Syrien-nur-mit-Russland.html
 
video:
 
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2666811