Die Welt: „Evropané vnímají Brusel jako cizí mocnost.“ A existuje vůbec nějaká EU?
Autor: -bj- | Publikováno: 07.07.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
V rozhovoru s celoněmeckým deníkem Die Welt místopředseda německé CDU/CSU a ještě donedávna spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich konstatoval, že « EU je v kritickém stavu », naprotitomu však její eurokraté dále utahují šrouby centralizace a modelují unijní politiku do stylu « plánovitého hospodářství » jako za socializmu v zemích východního bloku a snaží se obrat členské země o víc a více suverenity.

V rozhovoru s celoněmeckým deníkem Die Welt místopředseda německé CDU/CSU a ještě donedávna spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich konstatoval, že « EU je v kritickém stavu », naprotitomu však její eurokraté dále utahují šrouby centralizace a modelují unijní politiku  do stylu « plánovitého hospodářství » jako za socializmu v zemích východního bloku a snaží se obrat členské země o víc a více suverenity. A to vše za situace, kdy « Evropané stále více vnímají EU jako cizí mocnost ». Na otázku Die Weltu, zda EU ohrožuje demokracii, Friedrich eufemisticky odpověděl, že « důvěryhodnost EU je v sázce ».
 
Je s podivem, že politik tak velké země jako Německo, které v EU rozhodně není nějakým podržtaškou, tento patologický mocensko-centralizační a kritický stav EU pociťuje, a čeští politici, kteří sotvakdy něco prosadí, jsou s takovým stavem zřejmě svolní, ba jako ryba ve vodě.
 
V dnešní době konspirativních teorií a soudě podle českých europolitiků, asi vůbec není přehnané mít za to, že žádná EU vůbec neexistuje a nikdy ani neexistovala. Viděl ji něko někdy snad ? Copak by dopustila například takovou imigrační katastrofu, která nemá v dějinách kontinentu obdoby, a zabývala se radši prkotinama? EU je zřejmě spíš jen mýtická báchorka, aby vládnoucí třída mohla lidi ovládat tím, že kdesi někde nahoře v nějakém Bruselu bylo rozhodnuto zvedat nám mandle nejrůznějšíma kvótama. Mají pak asi srandu, jak to tady řešíme, namísto, co bysme takové papaláše měli s takovou hezky poslat zpátky, odkud přijeli. A jestliže, ateisticky vzato, žádná EU není, pak nám právem vydržení připadá naše země zpět do našich rukou a pod naši plnou suverenitu.
 
zdroj :
 
http://www.welt.de/politik/deutschland/article143477729/Europaeer-empfinden-Bruessel-als-fremde-Macht.html
 
http://www.polenum.com/politik_energie_umwelt_meinung/unions-fraktionsvize-europaeer-empfinden-bruessel-als-fremde-macht/
 
http://www.new-facts.eu/tag/unions-fraktionsvize-europaeer-empfinden-bruessel-als-fremde-macht
 
http://www.alternative-nachrichten.de/news/unionsfraktionsvize-europaer-empfinden-brussel-als-fremde-macht
 
http://www.20min.ch/ausland/news/story/-Die-EU-hat-erheblich-an-Anziehungskraft-verloren--31579914
 
http://www.wirtschaft.com/unions-fraktionsvize-europaeer-empfinden-bruessel-als-fremde-macht/