Orbán o Imigraci: „Maďarsko je ohrožený druh“
Autor: -bj- | Publikováno: 05.06.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Ministerský předseda maďarské vlády Viktor Orbán v rozhovoru pro deník Napi Gazdaság varoval před nebezpečím multikulturalizmu a masovou imigrací. Konstatoval, že Maďarsko je tváří v tvář masové imigraci „ohroženým druhem“, a že vláda „udělá všechno pro to, aby zemi uchránila před imigrací“.

Maďarská vláda: „Uděláme všechno pro to, abychom zemi uchránili před imigrací“
 
Ministerský předseda maďarské vlády Viktor Orbán v rozhovoru pro deník Napi Gazdaság varoval před nebezpečím multikulturalizmu a masovou imigrací. Konstatoval, že Maďarsko je tváří v tvář masové imigraci „ohroženým druhem“, a že vláda „udělá všechno pro to, aby zemi uchránila před imigrací“. K nelibosti „demokratické“ EU probíhá nyní v Maďarsku Orbánem iniciovaná dotazníková konzultace s občany ohledně imigrantských kvót a přistěhovalectví.
 
Premiér Orbán se vyslovil rovněž v tom snyslu, že ač je rezolutně pravicové hnutí Jobbik svou radikalizací do jisté míry nebezpečné, obavy z něho by se neměly přehánět, protože v mnohých svých důrazech, jako např. imigrace, konverguje s vládní púolitikou a většinovou vůlí občanů.
 
Na adresu jinokulturních cizinců ze zemí jiných než s křesťanskou tradicí Orbán řekl, že Maďarsko má zájem se setkávat s jejich umělci, učenci či investory, avšak nemíní se směšovat s jejich masami.  
 
zdoj:
 
http://www.napigazdasag.hu/cikk/45461/
 
http://www.focus.de/politik/ausland/ministerpraesident-gegen-multikulti-viktor-orban-warnt-ungarn-sind-vom-aussterben-bedrohte-art_id_4726894.html
 
http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/viktor-orban-gegen-einwanderungs-gesellschaft-in-ungarn-13627634.html
 
http://444.hu/2015/06/03/orban-viktor-csak-nem-akarunk-ide-beengedni-masokat/
 
http://www.zeit.de/politik/ausland/2015-06/ungarns-ministerpraesident-orban-warnt-vor-einwanderung
 
http://derstandard.at/2000016891641/Orban-Ungarn-sind-von-Aussterben-bedrohte-Art
 
http://nol.hu/belfold/nem-gyavasag-konszolidalni-1537925
 
http://www.europeonline-magazine.eu/orban-ungarn-sind-vom-aussterben-bedrohte-art_394792.html