Konečně? Podle rakouské ministryně by EU mohla skončit. Na kvótách ...
Autor: -bj- | Publikováno: 27.05.2015 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Podle rakouské ministryně vnitra Johanny Mikl-Leitnerové jsou imigrantské kvóty natolik kritickým tématem pro EU, že by jako celek mohla na otázce kvót i ztroskotat. Rakousko již po léta nemá imigranty kam dávat, a únavu a liknavost, ne-li nevoli, již vykazují i vlády některých spolkových zemí.

Podle rakouské ministryně vnitra Johanny Mikl-Leitnerové jsou imigrantské kvóty natolik kritickým tématem pro EU, že by jako celek mohla na otázce kvót i ztroskotat. Rakousko již po léta nemá imigranty kam dávat, a únavu a liknavost, ne-li nevoli, již vykazují i vlády některých spolkových zemí. Ministryně vnitra totiž nedokázala za ty roky vypracovat jinou strategii než pasivně sedět a imigranty přijímat. Nyní v EU ve své strategii jen pokračuje a tlačí na schválení kvót a povinné přijímání imigrantů sousedními východními zeměmi.
 
Euroskeptický výsledek prezidentských voleb v Polsku, které je pátou veličinou Osmadvacítky, byl zřejmě právě ovlivněn narůstající direktivitou a despocií EU, kdy rozdělování imigrantů jde nejen proti deklarovaným zájmům Rzeczypospolitej, ale v postsocialistické zemi je i citlivou otázkou mezinárodně-politické a diplomatické kultury. Paradoxně tak levicoví papaláši v Bruselu dnes mohou sehrát roli užitečného idiota a kvótami rozložit EU dřív, než by se to podařilo rezolutní pravici.
 
zdroj:
 
http://diepresse.com/home/politik/innenpolitik/4738288/MiklLeitner_An-FluchtlingsFrage-kann-die-EU-scheitern
 
http://www.salzburg.com/nachrichten/oesterreich/politik/sn/artikel/mikl-leitner-ueberlebensfrage-europas-150150/
 
http://orf.at/stories/2248905/
 
http://www.wienerzeitung.at/dossiers/asyl/asyl_in_oesterreich/726762_Quotenerfuellung-droht-zu-scheitern.html
 
http://www.nachrichten.at/nachrichten/politik/innenpolitik/Asyl-Quotenerfuellung-droht-zu-scheitern;art385,1595477
 
http://www.vorarlbergernachrichten.at/politik/2014/10/09/europa-kann-scheitern.vn