Šéf brněnské mešity: „Bojujte proti nevěřícím jako jeden muž“
Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 24.01.2015 | Rubrika: Video
Ilustrace
Šéf českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi: „A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž.“ Ukázka záznamu kázání v brněnské mešitě, proneseného Muneebem Hassanem Alrawim.

Šéf českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi: „A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž.“ Ukázka záznamu kázání v brněnské mešitě, proneseného Muneebem Hassanem Alrawim.

 

V níže uvedeném zvukovém záznamu pátečního kázání pronesl šéf Ústředí muslimských obcí Muneeb Hassan Alrawi například toto:

„Používají (tj. Izraelci) zakázané zbraně a vedou vyhlazovací válku.“

„Sionismus je ideologie o nadřazenosti židů nad nežidovskými etniky.“

„Ideologie (tj. sionismus) vzývající k válce proti nesionistickým židům, křesťanům a muslimům.“

„Celý svět se bouří proti genocidě v Gaze.“

„A hoří symboly (tj. izraelská vlajka s Davidovou hvězdou) nelegitimní sionistické entity.“

„A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž. Tak jako oni bojují proti Vám jako jeden muž. A bojujte proti nim…“

Alrawi v kázání dále vyzývá k podpoře těch, kdož bojují proti sionismu. Také vyzývá k bojkotu všech produktů a věcí, které podporují sionismus. Vyzývá k životu, boji a umírání pro islámskou pravdu.

Alrawi poučuje brněnské muslimy, aby pracovali na dominanci islámu nad vším světem: „Takže milí bratři a sestry, bojujte, pracujte a zasazujte se o pravdu a o víru islámu, aby byla tím nejvyšším.“

V závěru kázání se snaží mobilizovat brněnské muslimy. Oslavuje to, že někteří brněnští muslimové si říkají, „kéž bychom se mohli dostat do Palestiny a bojovat proti Izraeli.“ Vyzývá také muslimy, aby přispěli na aktivity na podporu palestinské propagandy.

Jak moc se tento „islámský“ Alrawi podobá tomu „mezináboženskému“ a „mírumilovnému“ Alrawimu, jehož znáte z médií a mezináboženského dialogu? Odpověď nechť si řekne každý sám …

Více o extremismu mezi českými muslimy se dočtete v mé knize Islám a islamismus v České republice zde.