Popis britského historika, jak bude vypadat svět v roce 2030
Autor: 10news.cz | Publikováno: 16.12.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Toto je Británie v roce 2030: vystrašená, rozkouskovaná a vyčerpaná, její ekonomie se potápí v největší depresi v historii, její lidé jsou pronásledováni terorismem a válkou...

Toto je Británie v roce 2030: vystrašená, rozkouskovaná a vyčerpaná, její ekonomie se potápí v největší depresi v historii, její lidé jsou pronásledováni terorismem a válkou...

Novinové titulky se nemění. Více krveprolití na Středním Východě, více britských rodin oplakává své mrtvé, více teroristických výhrůžek na Twitteru, více protestů před Westminsterským palácem. Ale několik uplynulých týdnů bylo děsivějších než kdy předtím:

Na začátku tohoto měsíce došlo k nepokojům v jednom z uprchlických táborů na jižním pobřeží, přičemž konflikt vyústil v bitvu všech proti všem: bezpečnostní síly proti středovýchodním žadatelům o azyl, 13 lidí bylo zastřeleno.

Od té doby tisíce demonstrantů zablokovaly centrální Londýn, přestože hlavní cesty jako Whitehall, the Mall a the Strand byly, samozřejmě, zataraseny militaristickými kontrolními body již téměř deset let.

Zatím pro většinu běžných rodin jsou tyto zprávy stejně špatné, jako byly vždycky. Už šestým rokem ekonomika upadá a ceny domů se snižují...

Do konce dvacátých let 21. století, odhaduje mnoho expertů, bude zabito minimálně 35 milionů lidí.

Mnoho tisíců jich zemře v chemických a biologických útocích, zatímco téměř milion zemře během týdne během zoufalé obrany Izraele v roce 2022 proti silám chalífátu, mezi kterými jsou tisíce britskcých džihádistů.

Mezitím z chalífátu přišly strašné zprávy o masovém utínání hlav v pouštních komunitách. Opravdu, přestože se pár Zápaďanů odváží překročit jeho hranice, život uvnitř chalífátu zní jako peklo na zemi...

Výměnný obchod vystřídal kapitalistickou ekonomiku, a mnoho lidí musí jen sbírat odpadky v troskách toho, co dříve bylo prosperujícími obchodnickými městy.

Přes zavedení práva šaría je mnoho měst bezprávných. Znásilňování, vraždy a únosy jsou zcela běžné. Ženská obřízka je častá, zatímco vzdělávání dívek prakticky neexistuje.

Většina škol, klinik a nemocnic je v troskách. Délka života, odhadovaná při narození, není více než 50 let, zatímco nezaměstnanost je údajně až 70 procent, přestože opravdová čísla mohou být ještě horší.

Protože nemají práci, není překvapivé, kolik mladých mužů se přihlásí do džihádu a pak bojuje za chalífát na hranici s Izraelem, nebo proti NATO Task Force na egyptské frontě...

Prožili jsme si některé z nejkrvavějších roků v lidské historii. Ale ta opravdu děsivá věc je, že to nejhorší možná teprve přijde.

Převzato se souhlasem překladatele 10news.cz