Možnosti odebrání izraelského občanství těm, kteří volají po zničení státu Izrael
Autor: Iva Farkačová | Publikováno: 12.11.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace
Izrael je také národ zákona. Ten, kdo porušuje zákon, bude přísně potrestán. Nebudeme tolerovat poruchy a nepokoje. Podnikneme rozhodné kroky proti těm, kteří házejí kameny, zápalné bomby a blokují silnice, a proti demonstracím, které vyžadují naše zničení. Nejsme ochotni tolerovat další demonstrace v centru našich měst, ve kterých je máváno vlajkami Hamasu nebo ISIS a vyvolávána hesla, aby byla vykoupena Palestina krví a ohněm, kde je voláno o zničení státu Izrael.

Premiér Benjamin Netanjahu učinil následující poznámky dnes na začátku schůze vlády:
"Izrael je také národ zákona. Ten, kdo porušuje zákon, bude přísně potrestán. Nebudeme tolerovat poruchy a nepokoje. Podnikneme rozhodné kroky proti těm, kteří házejí kameny, zápalné bomby a blokují silnice, a proti demonstracím, které vyžadují naše zničení. Nejsme ochotni tolerovat další demonstrace v centru našich měst, ve kterých je máváno vlajkami Hamasu nebo ISIS a vyvolávána hesla, aby byla vykoupena Palestina krví a ohněm, kde je voláno o zničení státu Izrael. Byl uložen úkol ministru vnitra, aby využil všech prostředků, včetně posouzení možnosti zrušení občanství těch, kteří volají po zničení státu Izrael.

Za tímto podněcováním jsou - v první řadě - různá islámská hnutí: Hamas a islámské hnutí v Izraeli. V popředí, alespoň ve vztahu-a-vis agitace na Chrámové hoře, jsou Mourabitoun a Mourabiat - hnutí zabývající se podněcováním k násilí a které jsou financovány z prostředků extremistického islámu. Byl sem informován, že je zakázán. Ale také za tímto podněcováním je palestinská samospráva a její vůdce Abu Mazen. Na webových stránkách úředním orgánům, Fatah, vysvětluje, že Židé byli ve skutečnosti nikdy zde nebyli, že chrám zde nikdy nebyl, že David, Šalomoun, Izaiáš, Jeremiáš a králové a proroci Izraele - jsou fikce. To není nic jiného než jasný pokus narušit nejen moderní pravdu, ale i historickou pravdu. Proti těmto narušením a těmto hrubým lžím, musíme říci pravdu všem našim lidem a celému světu. Musíme říci pravdu o nejvyšším prvku, který se snaží o naši zkázu, a tím mám na mysli Írán.

Prezident Íránu, nebo vůdce Íránu, Khameini, zrovna včera vyzval k našemu zničení. Poznámky v tom smyslu, že Írán modernizuje jsou ve stínu íránské skutečné politice, včetně výzvy k našemu zničení a popírání lidských práv, který zaplavil v Íránu v uplynulém roce, a zprávy, které dostáváme od MAAE, že Írán nadále lže a vede svět na scestí, pokud jde o jeho plány a akce k dosažení jaderné zbraně.

Proti takovému Íránu, který je řízen takovým režimem, musíme udělat vše pro to, aby nebylo získány jaderné zbraně či schopnost produkovat jaderné zbraně v krátké době. A mezinárodní společenství má dnes před sebou jasnou volbu, aby odpověděl na požadavky Iránu v dohodě o kapitulaci, která ohrožuje nejen Izrael, ale celý svět, nebo trval na požadavku, aby Írán pozbyl schopnost vyrábět jaderné zbraně. Izrael nepřipustí dohodu, která připustí Írán jako prahový jaderný stav . To nás všechny ohrožuje.

(přeloženo a stylisticky upraveno)

Převzato se souhlasem překladatelky z profilu Podporujeme Izrael na Facebook.com