Muslimové: můj život je zbraň
Autor: David Pavel Černý | Publikováno: 01.03.2009 | Rubrika: Islám
Ilustrace
Útoky muslimských fanatiků nepřestávají, nevinných obětí přibývá, řešení problému islámského terorismu je v nedohlednu. A nového prezidenta Obamu nenapadlo nic lepšího, než zavřít věznici Guantanámo. Pěkná hloupost. Ti lidé tam jsou fanatici, jsou to teroristé, nezaslouží si naši milost, nezaslouží si, aby byli propuštěni a mohli se tak vrátit ke své teroristické činnosti.

Útoky muslimských fanatiků nepřestávají, nevinných obětí přibývá, řešení problému islámského terorismu je v nedohlednu. A nového prezidenta Obamu nenapadlo nic lepšího, než zavřít věznici Guantanámo. Pěkná hloupost.  Ti lidé tam jsou fanatici, jsou to teroristé, nezaslouží si naši milost, nezaslouží si, aby byli propuštěni a mohli se tak vrátit ke své teroristické činnosti.

Jako takový Saíd Alí Šihrí, propuštěný v roce 2007 a repatriovaný do Saudské Arábie. Velmi rychle se stal jedním z vůdců Al-Káidy v Jemenu a je mezi podezřelými za útok na tamní americkou ambasádu. Není ale sám a brzy jich díky Obamovi bude ještě více.

Je to náhoda? Je náhoda, že muslimové jsou náchylní k fanatismu a terorismu, k vraždění nevinných? Je to náhoda, že si právě muslimové ze svých životů udělali zbraně?

A nebo existují důvody, historické a náboženské, díky kterým se právě mezi příznivci proroka Mohameda objevují lidé, muži, ženy a děti, kteří dobrovolně podstupují smrt jen proto, aby zavraždili co největší počet studentů, učitelů, dělníků, bankéřů, literátů, policistů, prostě nevinných lidí, jejichž jedinou vinou je to, že patří do té obrovské skupiny obyvatel naší planety, které muslimové nenávidí?

Odpověď zní, že vztah mezi sebevražednými fanatiky a islámem není náhodný, nejde o pouhou náhodu, že se do vzduchu vyhazují právě muslimové, nikoli někde na poušti mezi velbloudy, ale u kasáren, hotelů, v kavárnách, na náměstích a tržištích, tam, kde ublíží nejvíc. Nepřekvapuje, že ajatolláhu Chomejnímu, kromě jiných báječných věcí, které se mu zrodily v hlavě, vděčíme i za myšlenku, že život muslima je zbraň a to dokonce zbraň velmi účinná, protože muslimů je hodně a jejich ochota poslouchat fanatické despoty nekonečná.

Mnozí muslimové si ze svých životů udělali zbraně a podle toho se k nim musíme chovat. Žádné zavírání Guantanáma, žádná milost.  Proč také litovat zbraně?

http://davidpavelcerny.blog.iDNES.cz

autor je filosof