reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tiskové prohlášení marockého hnutí Council of Ex-Muslims of Morocco

Zobrazit celý článek

V Evropě dnes existuje řada organizací, založených a tvořených ex-muslimy, většinou pak ex-muslimy arabského etnika. Mezi nejvýznamnější, nejpočetnější a také nejznámnější z nich patří britská organizace Council of Ex-Muslims of Britan (CEMB), jejíž mluvčími jsou Íránka Maryam Namazie a Súdánka Nahla Mahmoud, francouzské sdružení Conseil des Ex Musulmans de France (CEMF), založené Waleedem Al-Husseinim, či nejstarší, německé sdružení Zentralrat der Ex-Muslime.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 9.1.2015 | Co píší jinde | 2119 čtenářů

Ombudsmanka Šabatová: Muslimové by měli mít více práv než nevěřící

Zobrazit celý článek

A co tedy poradit středoškolákům, kteří jsou nevěřící ale zároveň by během výuky chtěli nosit nějakou tu pokrývku hlavy, třeba kšiltovku? Recept je jednoduchý: prohlašte, že nošení kšiltovky je i u Vás projevem Vašeho specifického náboženství. Pokud totiž řeknete, že jste nevěřící ale přesto kšiltovku během výuky chcete nosit, nemáte dle veřejné ochránkyně práv žádnou šanci. Jakožto nevěřící plebs toto právo nemáte, můžete leda tak s pokorou kšiltovku sundat a sledovat jak Vaši věřící spolužáci, na rozdíl od Vás morálně na výši (protože jsou věřící), užívají práva, jež jsou Vám odepřena. Skutečně velice mě mrzí, že doba mého středoškolského života již pominula, jelikož jinak bych se samozřejmě pokusil prosadit právo nevěřícíh na nošení libovolné pokrývky (nejen) hlavy v době školní výuky.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 5.1.2015 | Analýzy | 10049 čtenářů

„Zavřete jí už hubu,“ dožadovala se Saúdská Arábie na jednání OSN

Zobrazit celý článek

Josephine Macintosh na půdě OSN vystupovala, aby za CFI vyjádřila jejich znepokojení ohledně porušování svobody projevu, víry a základních lidských práv obecně, stejně tak jako rozčarování nad perzekucemi saúdskoarabských disidentů, jakým je třeba právě Raif Badawi či Waleed Abu al-Khair (Badawiho právník, který byl mimochodem nedávno taktéž uvěznen za "lidskoprávní aktivismus"). Reprezentant Saúdské Arábie (ano, Saúdská Arábie má skutečně zastoupení v Radě pro lidská práva OSN) se však zachoval jako čistokrevný primitiv a Josephinu se celkem třikrát pokusil umlčet.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 2.1.2015 | Co píší jinde | 4385 čtenářů

Radikální ateisté zabili 29 lidí při sebevražedném útoku v Iráku

Zobrazit celý článek

Co se týče aktuální členské základny, brunejská kontrarozvědka ve své bezpečností analýze za rok 2013 uvádí, že CDMB je momentálně tvořena zhruba 5000 nevěřícími ze západních zemí. Dlouhodobým cílem brigády je stavení ateistického impéria, které se potáhne od Anglie až po Austrálii. Pokud hnutí disponuje či v budoucnosti získá některé ze zbraní hromadného ničení, nelze vyloučit, že se jim jejich cíl začne alespoň částečně dařit naplňovat. Pokud mezinárodní společenství bude i nadále hrozbu ateistického terorismu reprezentovaného CDMB ignorovat, může se stát, že za pár let bude již příliš pozdě na to, tuto hrozbu eliminovat. Irák si navíc jako své nové centrum Brigáda mučedníků Charlese Darwina nevybrala náhodou. Střednědobým cílem je totiž ovládnutí Bagdádu, který byl centrem vědy od 8. do 13. století a CDMB chce tuto tradici obnovit. A to i za cenu mnoha lidských životů. Naturalistické principy jsou totiž pro členy CDMB očividně důležitější a cennější, než je cena lidského života.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 31.12.2014 | Opačný pohled | 2669 čtenářů

Je humanismus, sekularismus a liberalismus hrozbou pro islám?

Zobrazit celý článek

Najib ve své řeči, kterou pronesl při otevírání 57. ročníku Koránského Recitačního Shromáždění, uvedl, že „humanismus a sekularismus, stejně jako liberalismus představují nebezpečí pro islám, stejně jako pro stát“. Premiér Malajsie dále řekl, že odmítá mezinárodně uznané právo na to, že člověk může změnit své náboženství. „Nebudeme tolerovat jakékoliv požadavky na odpadnutí od islámu ze strany muslimů,“ řekl konkrétně. Dále se ostře vymezil vůči LGBT hnutí s tím, že LGBT aktivity jsou zakázány pro všechny muslimy v Malajsii.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 29.12.2014 | Co píší jinde | 2813 čtenářů
Hledáme nové spolupracovníky

Člověk v tísni: Islám by mělo disponovat speciálními právy

Zobrazit celý článek

Je celkem jasné jak muslimové postupují a mění společnost v nemuslimských zemích. Jako třeba na Slovensku nebo v zemích, kde jich je jen málo a kde se nemusí skrývat. Tam chtějí jen postavit několik mešit a nemají žádné vysoce politické požadavky. Potom vidíme, když jejich počty začnou stoupat, mluvím třeba o Švédsku, tak tam staví více a více mešit. Začnou se stávat viditelnějšími s začínají stupňovat své požadavky. Třeba, že chtějí hlasité svolávání k modlitbě a začínají mít politické požadavky. Islámští apologeti a kulturní relativisté začnou tlačit požadavky, jakým je třeba právo se zahalovat nebo zakládat islámské náboženské školy. A potom, jako třeba v Německu, se začne objevovat stále více a více segregovaných oblastí, kde je mnoho muslimů, kde třeba začíná platit právo šaría a normou se stávají jiné zvyky.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 26.12.2014 | Co píší jinde | 3988 čtenářů

Tuniská kritička islamofobie byla v Paříži brutálně napadena muslimy

Zobrazit celý článek

Islám: nejxenofobnější, nejnesnášenlivější, nejnetolerantnější a nejvíce lidská práva – a práva žen pak zvláště – pošlapávající ideologie na světě. Poznámka o právech žen v tomto stručném výčtu atributů kultu mohamedánského náboženství je poměrně důležitá. Vzhledem k tomu, že žena je v islámu spíše věcí, než plnohodnotnou lidskou bytostí, málo co naštve muslimy více, než žena, která odpadne od islámu. A nebo dokonce žena, která odpadne od islámu a poté některé prvky islámu aktivně kritizuje. Jednou z takových žen je i Amina Sboui, známá tuniská feministka a agnostička žijící ve Francii, dříve členka feministického hnutí Femen. Tato žena, která je mimochodem velkou kritičkou islamofobie, byla včera v Paříži brutálně napadena skupinou pěti salafistů.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 13.7.2014 | Islám | 2544 čtenářů

Geert Wilders a jeho Strana Svobody - PVV

Zobrazit celý článek

Ve své seminární práci se budu zabývat nizozemskou politickou stranou Partij voor de Vrijheid, anglicky překládanou jako Party for Freedom a v češtině jako Strana Svobody či Strana pro Svobodu. Dále budu v seminární práci uvádět pouze nejpoužívanější zkratku, tedy PVV. Proč jsem si vybral z množství nabízených stran právě PVV? Důvod je poměrně jednoduchý – PVV je stranou, která je mi názorově blízká, kterou podporuji a mohu ji tedy označit za svou oblíbenou stranu. Navzdory všeobecně rozšířenému názoru ji nepovažuji za stranu extremistickou, ultra-pravicovou či populistickou.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 15.7.2011 | Evropa | 2687 čtenářů

Šéf Ústředí muslimských obcí v ČR Alrawi je usvědčený lhář

Zobrazit celý článek

Je to už zhruba dva týdny, co se v Brně uskutečnila debata, jejímž ústředním tématem byla plánovaná výstavba nové, větší mešity v Brně. "Křesťan, dva muslimové, žid, odborník na extremismus a členka občanského sdružení Mladí zelení." Ne, to není začátek nějakého vtipu, nýbrž začátek článku na idnes, který se této debatě věnoval.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 2.7.2011 | ČR | 3073 čtenářů

Plně podporuji výstavbu nové mešity v Brně

Zobrazit celý článek

Xenofobie a nenávist k jiným kulturám, k jiným tradicím a zvykům je velice, velice nepěkná věc, které by se lidstvo mělo zbavit. Dodržování základních lidských práv v duchu humanismu, stejná práva pro všechny bez ohledu na náboženské názory či cokoliv jiného, odmítání násilí jakožto prostředku k prosazování své víry, rovnost mužů a žen a podobně – to vše jsou hodnoty, které by měla moderní civilizovaná společnost, jakou je západní společnost, jíž jsme součástí, nekompromisně prosazovat.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 24.3.2011 | ČR | 2736 čtenářů

Brněnští muslimové: Pohrdáme hodnotami západní civilizace

Zobrazit celý článek

Brněnští muslimové opět naplno ukázali svou tvář. Tak jako ve všech zemích Evropy, kde muslimové začínali v malém počtu, se i ti čeští tváří jakožto maximálně umírnění muslimové, jež plně respektují hodnoty civilizace, ve které žijí. Tak jako tomu bylo v západní Evropě, je tomu i u nás. V soukromí své sekty hlásají názory zcela odlišné od toho, než jaké proklamují měrem k médiím a k české veřejnosti. Umírněný islám neexistuje, umírněný islám je mýtus a proto pronesená slova, jež se nedávno neplánovaně dostala mimo brněnskou mešitu, nejsou žádným překvapením.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 22.3.2011 | Aktuality | 5322 čtenářů

84% Egypťanů podporuje trest smrti pro odpadlíky od islámu

Zobrazit celý článek

Demokratická revoluce v Egyptě je aktuálně v plném proudu a masy lidí v Evropě jsou krmeny nastavenou kaší o tom, jak moderním Egypťanům došla trpělivost s jejich krutovládcem, vzbouřili se a nyní režim svrhnou a nastolí konečně demokracii. Ano, Egypťané skutečně touží po demokracii a v ulicích Káhiry můžeme vidět spoustu obyvatel, kteří nesou transparenty právě s nápisem "democracy". Demokracie v egyptském pojetí je však poněkud jiná, než jakou si ji představuje běžný člověk.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 21.3.2011 | Svět | 2969 čtenářů

Oficiální reakce na jmenování a citování mé osoby v HydeParku na ČT

Zobrazit celý článek

V úvodní reportáži k tématu byla představena situace v několika vybraných evropských zemích, respektive byly představeny názory anti-islámských politických představitelů, kteří měli úspěch ve volbách či byli významní jiným způsobem. Na závěr reportáže byla "zhodnocena" i situace v České republice a bylo řečeno následující: "U nás zatím islám není tak velké téma, první vlaštovkou byl před parlamentními volbami kandidát Strany Svobodných Občanů Jan Werner."

Autor: Jan Werner | Publikováno: 24.10.2010 | ČR | 3337 čtenářů

Kritizování islámu bude v EU už brzy trestným činem

Zobrazit celý článek

Kritizování islámu a homosexuálního způsobu života se již brzy stane trestným činem v rámci Evropské unie. Ač se nám to nyní může zdát nepředstavitelné, bude tomu skutečně tak. Aktuálně už totiž chybí pouze schválení Radou ministrů EU. Ta bude o tomto anti-diskriminačním zákonu jednat v listopadu a dle všeho je už vše připraveno k tomu, aby byl návrh odsouhlasen.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 8.11.2009 | Evropa | 6596 čtenářů

Muslimská Evropa: demografická časovaná bomba mění kontinent

Zobrazit celý článek

Evropa bude v brzké době čelit éře obrovských sociálních změn, příliš mnoho politiků si toho ale zatím nevšímá... Británie a zbytek Evropské unie ignorují demografickou časovou bombu: současný nával imigrantů do zemí EU, zahrnující miliony muslimů, změní náš kontinent k nepoznání během příštích dvou dekád, a téměř žádní politici o tom dnes nemluví. Čísla jsou zarážející. Pouze 3,2 % španělské populace bylo v roce 1998 cizího původu. V roce 2007 to již bylo 13,4 %.

Autor: Jan Werner | Publikováno: 20.9.2009 | Evropa | 3252 čtenářů

23 článků (2 stránky)
1 | 2 | Další    Přejít na stránku 
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Turecko ukradlo další část území Kypru a EU drží hubu a krok. Asi má strach z Turka?Slovinsko: Imigranti šlohli auto a hned bouraliŠkoda Auto podporuje ekonomiku vražedného islamistického režimu v Turecku ...Erdogan pochválil Američany za stažení se ze severní SýrieVčera byla opět rukou imigranta prolévána rakouská krev

ePortal.cz

Rebelie lhářů. Vzpoura proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání“ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla Novotného

euPortal.cz

Jste připraveni zemřít? Neokonzervativci řídící americkou zahraniční politiku soustřeďují současné své úsilí na likvidaci zbytku dosavadních dohod zaměřených na omezení zbrojeníČeská televize vede tažení proti držitelům zbraní a pomlouvá je. ČT konkrétně šíří dezinformace a fake news ohledně zločinů spáchaných legálně drženou zbraní

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

Klaus ml. má vztek. Jde o uprchlíky. A udeřil na Fialovu ODSPedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl
Články autora
Průzkum
Souhlasíte s novým světonázorem EU, že Druhou světovou válku rozpoutalo Rusko? Evropský parlament v září kodifikoval povinný světonázor, že Druhou světovou válku rozpoutal Sovětský svaz. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď