reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Proč Eurabia?
"Žurnalismus je tisknout to, co někteří nechtějí, aby se tisklo. Vše ostatní je totiž propaganda." George Orwell. Prosím podpořte nás v boji za svobodu proti islamizaci!!! Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se! Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003

Štětina: Wilders porušuje zákony a je nebezpečný

Zobrazit celý článek

Edvard Steinsky, šéfredaktor www. eurabia.cz obvinil dne 30. 11. 2009 v Hospodářských novinách předsedu českého Senátu ze zbabělosti. Zareagoval tak na senátní rozhodnutí nepřipustit přednášku holandského poslance Geerta Wilderse na senátní půdě. Je to samozřejmě urážka. Dehonestuje přitom více toho, kdo ji vypustil, než toho, na koho měla dopadnout. Senát neodmítl Wilderse proto, že by se bál. Odmítl ho, protože patří mezi první povinností zákonodárců, aby ctili zákony.

Autor: Jaromír Štětina | Publikováno: 4.12.2009 | ČR | 3535 čtenářů

Jak smířit vyznavače Ježíše a Mohameda

Zobrazit celý článek

Začnu postavou Ježíše. Kdykoliv jsem se dostal v muslimských zemích do diskuse o Ježíšovi, jasně jsem vycítil, jaké úctě, zřejmě odpovídající prostoru jaký mu věnuje Mohamed v Koránu, se prorok Ježíš těší. Úcta k Ježíšovi se mi zdá být tím nejzákladnějším prvkem, na němž je třeba porozumění mezi islámem a křesťanstvím stavět. Ježíš , neboli Isa, ctěný muslimy i křesťany všech konfesí, je oním svorníkem, který sbližuje obě bratrská abrahámovská náboženství. I v běžném soužití muslima a křesťana, v každodenním životě se tato blízkost může překvapivě projevit.

Autor: Jaromír Štětina | Publikováno: 22.12.2005 | Islám | 3516 čtenářů

2 články (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Je právo k vlasti založeno spíše vlastenectvím nebo praktikováním islámu? V multikulturních zemích Evropy nyní vyvstává spor: Je přednostnějším právem k určitému území vlastenectví a národní příslušnost nebo to, že je tam rozšířen a praktikován islám (dar-al-islám)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď