"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz!
Přátelé, kvůli organizačním změnám máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001 IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916 BIC (SWIFT): AGBACZPP

Islám inspiruje zvěrstva. Není to mírumilovné náboženství hodné respektu a ochrany

Zobrazit celý článek

Není třeba připomínat, že Al-Káida je islamistickou teroristickou organizací, jejímž cílem je nastolení ryze muslimských států v arabském světě a šíření islámské víry po celé zeměkouli. "Ryze muslimské" v jejím pojetí nepochybně jsou státy složené ze správných muslimů. A protože většina vůdců Al-Káidy patří spíše k sunnitské větvi islámu, jsou těmi správnými muslimy zřejmě sunnité, zatímco šíité (jak ukazují atentáty proti nim) jsou těmi špatnými.

Autor: Ferdinand Peroutka Jr. | Publikováno: 10.11.2012 | Islám | 2727 čtenářů

Islám inspiruje zvěrstva. Není to mírumilovné náboženství hodné respektu a ochrany

Zobrazit celý článek

Dobyvačnost starých Arabů či Turků i s příslušnými excesy lze chápat mj. v kontextu s tehdejším pojetím technologie moci či brutálním válečnictvím. Horší je to s pochopením pozdější islámské krutosti, ať už ve vztahu k vyznavačům jiných náboženství nebo zastáncům jiné kultury.

Autor: Ferdinand Peroutka Jr. | Publikováno: 9.9.2012 | Islám | 4245 čtenářů

Co si mohou dovolit jen islamisté

Zobrazit celý článek

O tom, jak je tomu s mírumilovností islámu, poskytuje nejlepší přehled zpravodajství z Iráku. Téměř každý den odtamtud zavane brutální středověk. V pondělí přišla zpráva o masakru téměř šedesáti lidí (z toho čtyřiceti šesti věřících) v syrskokatolickém chrámu v Bagdádu. V úterý následovala další o zavraždění nejméně šedesáti tří Iráčanů na šíitských bagdádských předměstích. Jednou jsou cílem bombových atentátů většinoví sunnité, podruhé menšinoví šíité a potřetí iráčtí křesťané.

Autor: Ferdinand Peroutka Jr. | Publikováno: 20.11.2010 | Svět | 3147 čtenářů

Evropa jako islámská kolonie

Zobrazit celý článek

Prezident Václav Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu a my se můžeme jen domýšlet, co se teď ještě na nás z Bruselu či Štrasburku sesype. Zřejmě to nebude posílení pravomocí národního parlamentu, ani nižší počet Bruselem předžvýkaných zákonů, či větší váha českého hlasu při unijním rozhodování. Vypadá to spíše na více direktiv, předpisů, zákazů a možná i trestů od evropských soudů.

Autor: Ferdinand Peroutka Jr. | Publikováno: 30.12.2009 | Evropa | 4715 čtenářů

4 články (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683