"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz!
Přátelé, kvůli organizačním změnám máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001 IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916 BIC (SWIFT): AGBACZPP

Jana Hybášková: Je čas věnovat se společné obraně Evropy

Zobrazit celý článek

Poslankyně Evropského parlamentu (EP) Jana Hybášková vystudovala arabistiku, po revoluci nastoupila do diplomatických služeb, byla velvyslankyní v Kuvajtu a od roku 2004, kdy byla zvolena do Evropského parlamentu, je mimo jiné předsedkyní Delegace EP pro vztahy s Izraelem. V této funkci se jí podařilo dát vztahům mezi EU a Izraelem novou dynamiku.

Autor: Mojmír Kallus | Publikováno: 27.8.2008 | Rozhovory | 4089 čtenářů

Mezinárodní izolace Hamasu: důslednost se vytrácí

Zobrazit celý článek

Před palestinskými volbami většina představitelů mezinárodního společenství varovala, že vítězství Hamasu přinese pro Palestince nepříjemnosti. Vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Javier Solana tehdy řekl, že v případě, že by Hamas vyhrál volby, EU by mohla zastavit svou finanční pomoc Palestinské autoritě. Jak se vyvíjí situace nyní, když se tento scénář naplnil?

Autor: Mojmír Kallus | Publikováno: 26.5.2006 | Blízký východ | 3237 čtenářů

Čas politických zemětřesení v Izraeli

Zobrazit celý článek

Novináři popisují události posledních měsíců na izraelské politické scéně často pomocí termínů používaných spíš pro přírodní katastrofy. Pohyb ledů či zemětřesení způsobil Ariel Šaron v listopadu tím, že ohlásil svůj odchod ze strany Likud a založení nové formace, pro kterou bylo zvoleno jméno Kadima (Vpřed). Již fakt, že premiér opouští stranu, kterou dosud vedl a s níž vyhrál volby, je poměrně dramatický. Připojme ještě historickou okolnost, že to byl právě Šaron, který blok pravicových stran Likud v roce 1973 zakládal.

Autor: Mojmír Kallus | Publikováno: 20.2.2006 | Blízký východ | 3001 čtenářů

3 články (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683