reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Americký radar a mistři improvizace

Zobrazit celý článek

Občas to říkáme všichni: Když potřebuji něco udělat pořádně, musím si to udělat sám. Je to jakýsi povzdech, náznak vzpoury proti nedokonalosti světa, v němž je člověk obklopen davy neschopných lajdáků, kteří nezvládnou ani nejjednodušší úkony, aniž by přitom způsobili nějakou škodu. Minulý režim v nás tento postoj vydatně přiživoval, protože v době plánovaného hospodářství, kdy člověk nevykořisťoval člověka, jsme se na svůj um a orientaci v oborech, které nám jinak byly zcela cizí, museli spoléhat velmi často.

Autor: Matthew Hardstalk | Publikováno: 24.5.2007 | Základna | 3016 čtenářů

Před rokem: Karikatury. Pozor na vydírání

Zobrazit celý článek

Zdravý rozum říká, že v dané situaci, kdy západnímu světu nehrozí jen boj o svobodu slova, ale o bytí a nebytí demokratické společnosti, musíme pro jistotu předpokládat to nejhorší: že mlčící většina podporuje naše nepřátele. A z toho předpokladu musíme vycházet tak dlouho, dokud se neprokáže opak. Občasná opatrná prohlášení (některých) muslimských duchovních, že je jim líto obětí násilných aktivit, dostatečným důkazem nejsou.

Autor: Matthew Hardstalk | Publikováno: 26.2.2007 | Ohlédnutí | 2860 čtenářů

Válka civilizací a mýtus o mlčící většině

Zobrazit celý článek

Skutečnost je taková, že bomby v západních metropolích vybuchují, imámové hlásají nenávist a vyzývají k džihádu - a umírnění muslimští věřící se nanejvýš občas zmohou na krotké obecné prohlášení v tom smyslu, že islám násilí zavrhuje a že je jim líto obětí na životech a zraněných. Zatím se nestalo, že by takzvaná většina "umírněných věřících" šiřitele nenávisti rázně okřikla či dokonce jim tak či onak zabránila pokračovat v jejich nebezpečných aktivitách.

Autor: Matthew Hardstalk | Publikováno: 7.2.2007 | Terorismus | 4910 čtenářů

Salónní pacifismus aneb hraběcí rady

Zobrazit celý článek

V klidu a pohodlí svého světa odmítáme připustit, že někde tam venku, kam nesahá ochranný štít severoatlantického spojenectví, ještě stále zuří boj na život a na smrt. A dolehne-li k nám vzdálená připomínka syrové skutečnosti, začneme plačtivě protestovat a udělovat těm barbarským Izraelcům hraběcí rady. Prý sice mají právo se bránit, ale neměli by "reagovat nepřiměřeně". Jako když spořádaný nájemník buší smetákem do stropu, protože soused o patro výš, kterého právě vraždí lupiči, řve o pomoc a ruší ho při sledování televizního seriálu. Netuší, že za chvíli se lupiči objeví i u jeho dveří.

Autor: Matthew Hardstalk | Publikováno: 28.1.2007 | Blízký východ | 3558 čtenářů

Islám v pubertě

Zobrazit celý článek

V jedné televizní debatě jistému českému expertovi na islám položili otázku, co si myslí o muslimských radikálech ozbrojených kalašnikovy, kteří obsadili sídlo EU v pásmu Gazy. Expert odpověděl: "Ano, muslimské obyvatelstvo je emotivní." Asi jako kdyby rodič, předvolaný k řediteli školy, protože jeho synáček terorizuje spolužáky, tvrdil, že jeho Pepíček není zlý chlapec, je jenom impulzívní. Je třeba, aby se muslimové konečně dověděli, že svět kolem nich se nebude vždycky řídit jejich přáními a pocity, že chtějí-li se stát rovnoprávnými příslušníky mezinárodního společenství, musí se umět chovat - stejně jako osmnáctiletý kluk, který právě nabyl plnoletosti a touží být přijímán dospělými jako jeden z nich.

Autor: Matthew Hardstalk | Publikováno: 15.1.2007 | Islám | 3385 čtenářů
Podpořte nás

5 článků (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Erdogan Američany pochválil za stažení se ze severní SýrieVčera byla opět rukou imigranta prolévána rakouská krevŠkoda Auto podporuje ekonomiku vražedného islamistického režimu v Turecku ...Premiér české vlády Babiš podpořil turecký islamistický režim v invazi do Sýrie!Imigrant s nožem útočil ve Vídni

ePortal.cz

ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla NovotnéhoExtinction Rebellion patří na seznam teroristických organizací

euPortal.cz

Zdá se, že Západ ve všech ohledech uhání ke svému konci. Konec bílé Ameriky je zajištěnEvropská unie chrání imigrantské kriminálníky a Hamáčkovo ministerstvo vnitra to prosazuje do zákona!

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slovaKrize kolem ČT? Problém pro Babiše a ČSSD: Dvořák ven, já tu ruku nezvednu, udeřil Antonín Staněk
Články autora
Průzkum
Souhlasíte s novým světonázorem EU, že Druhou světovou válku rozpoutalo Rusko? Evropský parlament v září kodifikoval povinný světonázor, že Druhou světovou válku rozpoutal Sovětský svaz. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď