"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz!
Přátelé, kvůli organizačním změnám máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001 IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916 BIC (SWIFT): AGBACZPP

Perspektivy západní civilizace a pět let globálního terorismu (I.)

Zobrazit celý článek

Brněnský Mezinárodní politologický ústav uspořádal 12. dubna 2006 konferenci s názvem „Perspektivy západní civilizace a pět let globálního terorismu“. V souladu s touto primárně bezpečnostní tematikou se příspěvky expertů na problematiku mezinárodní politiky a bezpečnosti dotýkaly především fenoménu terorismu jako novodobé hrozby číslo jedna, možností boje proti němu či prevence na úrovni mezinárodních organizací (NATO, EU) i otázky, do jaké míry je tato problematika reflektována v zahraničněpolitické koncepci České republiky a jejím praktickém naplňování.

Autor: Petr Duchoň | Publikováno: 12.12.2006 | Rozhovory | 3694 čtenářů

Evropská odpověď na hrozbu terorismu

Zobrazit celý článek

Jak reaguje na hrozbu terorismu EU? Rozhodně ne rychle, rozhodně ne razantně a rozhodně ne dostatečnou vojenskou silou. Domnívám se, že rozpačitý dojem z angažovanosti EU v boji proti terorismu je odrazem hluboké politické malátnosti EU.

Autor: Petr Duchoň | Publikováno: 21.11.2006 | Terorismus | 3176 čtenářů

2 články (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683