reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Proč Eurabia?
"Žurnalismus je tisknout to, co někteří nechtějí, aby se tisklo. Vše ostatní je totiž propaganda." George Orwell. Prosím podpořte nás v boji za svobodu proti islamizaci!!! Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se! Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003

Plyn levnější nebude. Německo dělá vše proto, aby Rusko prodávalo drahý plyn do Evropy ...

Zobrazit celý článek

Dnešní směska neblahých zpráv: Německá síťová agentura, co má na starosti energetiku, přerušila projednávání certifikace plynovodu NordStream2 a uložila Gazpromu spoustu úkolů, které má splnit, aby s ním vůbec jednali. Kromě jiného požadují, aby vlastnictví plynovodu bylo převedeno na firmu, která bude sídlit v Německu. Současný vlastník plynovodu sídlí ve Švýcarsku. K posuzování žádosti o certifikaci také přizvali ukrajinské firmy, které spravují plynovody na Ukrajině (aneb kozel zahradníkem).

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 25.11.2021 | Aktuality | 799 čtenářů

Číňané: Kašlem na zelený úděl, chceme svítit, topit a vyrábět. Proč to nejde v EU?

Zobrazit celý článek

Ale pak si v KSČ řekli, že takhle to dál nejde. Kašlem na zelený úděl, chceme svítit, topit a vyrábět. Strana rozhodla, strana provedla. V Číně znovu zahájili těžbu uhlí ve více než 150 uhelných dolech, které byly v posledních pěti letech uzavřeny nebo utlumeny v rámci ekologických opatření. Rozjet těžbu na plné pecky zvládli během čtvrt roku, včetně obnovení provozu na opuštěných železničních tratích a vlečkách.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 23.11.2021 | Aktuality | 622 čtenářů

Prozápadní vláda v Afganistánu padla. Islamisté saví bleskové vítězství

Zobrazit celý článek

Taliban už obsadil celé území kromě Kábulu, jednotky se zastavily na hranicích hlavního města, zřídily blockposty a vůdci vyhlásili, že vojsko zatím nevstoupí do Kábulu, dokud se neukončí jednání o podmínkách převzetí vlády. Také slibují, že kdo bude chtít odejít z Afghánistánu, nechají je odejít. Jenže v takovém chaotickém hnutí nemusí jednotliví polní velitelé poslouchat nějaké centrálně vydávané pokyny. Tím spíše, že u prchajících lidí lze očekávat, že s sebou nesou cennosti, peníze a šperky a tak budou mít chudí bojovníci cestou chuť se jim podívat do kapes a zavazadel.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 15.8.2021 | Aktuality | 864 čtenářů

Američané opouštějí Irák. Pokračuje dlouhodobý ústup USA z muslimských zemí?

Zobrazit celý článek

Americká armáda ukončí bojové nasazení v Iráku do konce letošního roku. Výsledek jednání Joe Bidena a iráckého premiéra Mustafy al-Kadhmi. Vojenské základny v Iráku, které využívají vojáci USA a NATO, patří iráckému státu a jejich další provoz převezme irácká armáda.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 29.7.2021 | Aktuality | 782 čtenářů

USA prchají jak spráskaný pes z Afganistánu a Rusko naopak vyjednává s vítězícím Talibanem

Zobrazit celý článek

V Moskvě proběhly konzultace s delegací Talibánu o situaci v Afghánistánu po kvapném utajeném odchodu amerických vojáků ze základny Bagrám (vypařili se jako pára nad hrncem a i afghánský vrchní velitel se o jejich odchodu dozvěděl až několik hodin po akci). Zajímavě komentují odchod amerických vojáků ruští veteráni afghánské války před čtyřiceti roky - sovětská vojska při odchodu z Afghánistánu odjela slavnostně se všemi svými zbraněmi a vozidly, zatímco američané nechali na místě tisíce vozidel, zbraní, munice a dalšího vybavení. Tak kdo tedy v tom Afghánistánu prohrál?

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 12.7.2021 | Analýzy | 746 čtenářů
Hledáme nové spolupracovníky

Proč v Rusku nemají rádi liberální hovnokraty? Plivou na svůj národ

Zobrazit celý článek

Jedna ukázka pro ty, kdo pořád tvrdí, jaká je v Rusku třeskutá cenzura a opozice vůbec nic nesmí, nebo je zabásnou. Toto je poutač opozičního rádia Echo Moskvy (oni tedy o sobě tvrdí, že jsou nezávislí, ale neznám žádné jiné médium v Rusku, které by bylo více nenávistné k současnému prezidentovi a vládě, to i Hlas Ameriky je realističtější) Host rádia V.Šenderovič (nepříliš úspěšný umělec a satirik) v diskusi na rádiu vysvětloval, že za druhou světovou válku může SSSR a tvrdí, že Rudá armáda přinesla spoustu běd a utrpení národům Evropy a Rusko by se mělo před Evropou kát a prosit o odpuštění. A pak se tito "libesrální djermokraté" (djermo je hov*no nebo srač*ky) děsně diví, že je ruský národ posílá ke všem čertům.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 14.5.2021 | Aktuality | 1105 čtenářů

Proč USA a Ukrajina nechtějí ztratit kontrolu nad transportem ruského plynu a ropy do Evropy?

Zobrazit celý článek

Kolem plynovodu NordStream2 pokračuje pokerová situace. Pokládku potrubí zahájil Akademik Čerskij - loď ukládající podvodní potrubí. Nezafungovalo tedy americké vydírání, kterým před časem USA zablokovaly práci lodě, když pohrozily sankcemi firmám, které budou spolupracovat s lodí - a tak loď dlouho nemohla získat certifikaci, pojištění ani zásobování. Zjevně se podařilo Rusku problém vyřešit a Čerskij začal s pokládkou potrubí. Do ukončení plynovodu zbývá nyní položit asi 100 km podvodních trubek a pokládka by měla být ukončena během léta.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 29.4.2021 | Analýzy | 2056 čtenářů

Rusko masivně pomáhá civilistům ve válkou zničeném Náhorním Karabachu

Zobrazit celý článek

Pár aktuálních map Náhorního Karabachu. 1) 1. prosince byly vyklizeny arménskou armádou poslední dva okresy (Kelbadžarský a Lačinský) a předány Azerbajdžánu. Finální stav na první mapě. 2) mapa ruských kontrolních bodů - 25 kousků. 3) stav v době ukončení bojů.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 3.12.2020 | Aktuality | 1223 čtenářů

Arméni si zvolili pro EU a pro NATO, pak plivali na Rusko a dnes je Rusko zachránilo ...

Zobrazit celý článek

V jedné debatě o válce v Karabachu a Armenii. Proč Rusko nepomohlo Arménii dříve. Hezky odpověděl jeden ruský komentátor. Armenská vláda a politické elity v posledních dvou letech v jednom kuse Rusko z něčeho obviňovali a plivali na nás. Chtěli spolupracovat s EU a NATO. Proč by tedy mělo Rusko zachraňovat režim v zemi, který je k nám nepřátelský a proč by tam měli umírat mladí ruští kluci? A pak by nás stejně Armenie obvinila z vměšování a okupace. Prostě jsme čekali, až se umoudří a požádají nás o pomoc. Když se na ně EU a NATO vykašlali.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 16.11.2020 | Analýzy | 2570 čtenářů

9 článků (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď