"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
Máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz!
Přátelé, kvůli organizačním změnám máme nový účet pro dary na provoz webu EUrabia.cz Číslo účtu: 209672916 / 0600 , Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001 IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916 BIC (SWIFT): AGBACZPP

Slavná kniha Oriany Fallaci Hněv a pýcha (dokončení)

Zobrazit celý článek

Říkám vám, že tam, kde jsme my, není místo pro žádné mezuíny, minarety, pro falešné abstinenty, pro jejich pitomý středověk, pro jejich posraný čádory. A pokud by zde místo bylo, nedala bych jim ho, protože by se to rovnalo vyhodit našeho Dantiho, Michelangela, Rafaela, renesanci, risorgimento, svobody, které jsme dobrým nebo špatným způsobem dosáhli, naší Patrii. Znamenalo by to dát jim Itálii jako na prkénku. A já jim rozhodně Itálii dát jako na prkénku nechci.

Autor: Oriana Fallaci | Publikováno: 20.10.2008 | Evropa | 4605 čtenářů

Slavná kniha Oriany Fallaci Hněv a pýcha: Část III.

Zobrazit celý článek

Říkám: „Lidi, probuďte se! Vystrašení jste jít proti proudu, abyste nevypadali jako rasisté. Vy nerozumíte, nechcete rozumět, že to, co se tu děje, je opačná křížová výprava. Jste navyklí hrát dvojité hry, zaslepení krátkozrakostí, nerozumíte nebo nechcete rozumět, že to, co se tu klube, je náboženská válka. Deklarovaná a chtěná možná jen okrajovou skupinou lidí tohoto náboženství, nicméně je to však náboženská válka.

Autor: Oriana Fallaci | Publikováno: 13.10.2008 | Západ | 3801 čtenářů

Slavná kniha Oriany Fallaci Hněv a pýcha: Část II.

Zobrazit celý článek

Jsem naprosto přesvědčena, že pokud by Bin Ládin vyhodil do povětří věž Giotto nebo věž v Pisa, opozice by za to obvinila vládu a vláda by obvinila opozici a hlavy vlády a opozice by obviňovaly své vlastní druhy. Když už jsem toto řekla, dovolte abych vysvětlila, odkud se ta schopnost sjednotit se, která je pro Američany tak charakteristická, bere.

Autor: Oriana Fallaci | Publikováno: 6.10.2008 | Západ | 3738 čtenářů

Slavná kniha Oriany Fallaci Hněv a pýcha: Část I.

Zobrazit celý článek

Byla jsem v New Yorku a bylo opravdu krásné zářijové ráno roku 2001. Nicméně ten pocit ve mě stále nevysvětlitelně narůstal, a tak jsem udělala něco, co ráno nikdy nedělám – zapnula jsem televizi. Zvuk nefungoval, ale obraz ano. Na každém kanálu, a měla jsem jich asi 100, byla ta samá scéna – viděli jste věž Světového obchodního centra, která hořela jako gigantická sirka.

Autor: Oriana Fallaci | Publikováno: 29.9.2008 | Evropa | 4305 čtenářů

4 články (1 stránka)
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683