"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neohrožené svědectví

Autor: Nassim Ben Iman | Publikováno: 14.12.2015 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Dne 4. listopadu 2006 vystoupil jako host Výroční konference CSI v Mnichově Nassim Ben Iman, pocházející z pravověrné muslimské rodiny, která přišla do Německa ze severní Afriky. Nejdříve pohrdal „nevěřícími“ Němci a chtěl se stát teroristou. Všechno však dopadlo zcela jinak.

Bylo to opravdu Nassimovo přání stát se teroristou, protože byl vážně přesvědčen, že se bude Alláhovi líbit, když budou v jeho jménu zabíjeni lidé. Pak potkal mladé křesťany, kteří ho svým příkladem přesvědčili, že křesťanství znamená něco více než jen příslušnost k náboženskému uskupení, protože dává víru dosáhnout s pomocí Ježíše živého vztahu k Bohu, jako Otci. Nassim se stal svědkem požehnání, které z takového vztahu prýští a roste, když se začal věnovat radostné zvěsti. 

Šest roků tajil své obrácení před vlastními rodiči. Jak už poznal, stát se křesťanem přináší kletby a zlořečení. Přesto Nassim vytrval a stále a stále svědčil členům rodiny o své nové víře, až se jeho otec nechal pokřtít.  

Už 2500 mešit v Německu

Dne 4. listopadu vystoupil Nassim, mluvící plynně německy, na Mezinárodní výroční konferenci CSI v Mnichově. Hovořil o hluboké lásce, která ho spojuje s rodáky. Jeho nová víra nevede k tomu, že by jimi opovrhoval, ale naopak jeho vztah prohlubuje. Nassim se pokládá nejen za neohroženého svědka Kristova, ale současně za svědka hrozby šíření militantního islámu, který se násilím a naftopenězi šíří po celém světě. „Mohu tvrdit, že jen za posledních 25 let vzrostl počet muslimů ze 450 milionů na 1,25 miliardy.“ V Německu je už na 2500 mešit. Diskuse o nošení šátků, vyučování islámu a sídliště s 80 % muslimů jsou na denním pořádku. 

Křesťanské hodnoty jsou oslabovány

Razantně se rozšiřující islám je zároveň provázen oslabováním křesťanských hodnot. Nassim, sám otec pěti dcer, poukazuje na dramatický pokles porodnosti v Evropě, zatímco islámští přistěhovalci mají dětí hodně. Všímá si také toho, jak arabské země, jako např. Saúdská Arábie, investují obrovské sumy peněz do šíření islámu. Tak jsou zejména v Africe, ale i v Evropě a Americe poskytovány finance na pomoc pro chudé, které jsou však vždy spojovány s výstavbou mešit a islámských škol. K tomu je přidáno ještě vysílání radikálních kazatelů. 

„Boj zbraněmi“

Nassim potvrzuje, že muslimové chápou každou úspěšně postavenou mešitu či školu za „dobytou muslimskou oblast – rozšíření oblasti míru“ (protože země nevěřících jsou oblasti války, boje). Zatímco v Evropě je stavba mešit v rámci náboženské svobody prakticky bez omezení, nesmí si křesťané v islámských zemích obvykle kostel vůbec postavit. Jednání muslimů je určováno jejich vzory, především samotným Mohamedem. Pravověrný muslim je hrdý na svého proroka a krvavé války pod jeho vedením, které jsou historicky doložené. Verze koránu, propagující mírumilovný islám, pocházejí z ranného období Mohamedova působení v Mekce, kde se ještě nezačal projevovat faktor politické moci. Po jeho přesídlení do Mediny nastupuje masově militantní a nepřátelská forma koránu. Tato samotná mírná verze se nikdy neprojevovala jako láska k nepřátelům. Živobytí, starost o něj a jeho ztráta je muslimům zcela cizí. Krédem božích bojovníků bylo a zůstává „Bojovat zbraněmi proti nevěřícím, dokud nezmizí pokušení odpadnutí od islámu.“ 

Ve stínu smrti

Nassim varoval také před sebeklamem. Když muslimové dodržují v Evropě platné zákony, není to znakem úspěšné integrace. Snaha o zavedení islámského práva šaría zůstává vždy otevřená. Nassim se ptal, zda jsou protesty u nás žijících muslimů navrub obětí práva šaría opravdové. Strašné tresty - za krádež useknutí ruky a kamenování za cizoložství - jsou totiž jasným porušováním lidských práv. Dalším důvodem rychlého šíření islámu je také situace konvertitů. Ti musejí počítat s pohrdáním, pronásledováním, násilím a smrtí. Nassim to obzvláště pociťoval, protože se sám teprve nedávno mohl projevit svobodně, neboť tolik lidí bylo zavražděno. Přestože on sám, jeho žena a děti žijí v ohrožení života, největší starost mu dělá pasivita a rozšiřující se nevíra okolního obyvatelstva. 

Ježíšovo učení změnilo život tohoto muže pocházejícího ze severní Afriky. Nebojácně hlásá otevření církevních společenství a dveří kostelů muslimům. Ale pro hlasatele nenávisti a násilí by naše dveře měly podle Amina "zůstat zataraseny". 

www.csi-cr.cz

V češtině je dostupná kniha Nassima Ben Imana:

Skutečný nepřítel - proč jsem se nestal teroristou?

Jaké to je, když se muslim v Německu stane křesťanem? Jak smýšlí dnes o své předchozí víře a aktuálních politických konfliktech? Nassim Ben Iman popisuje své "předtím" a "dnes" živě a názorně a tím tak pomáhá neislámskému čtenáři lépe pochopit život muslimů. Více podrobnosti o knize zde.

 

K tématu se obsahově hodí i kniha českého bývalého muslima Lukáše Lhoťana Ježíš Kristus a islám, podrobnosti zde.

 

 

7328 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Doporučujeme knihu: Podvolení Francie islámuNapětí na řecko-turecké hranici kvůli stavbě protiimigrantského plotuŠvýcarsko čelí vzestupu barevné nenávisti: Postřílejte všechny bělošské policistyVe Francii zmařili pokus o vyvolání vlny teroru kvůli falešné policejní brutalitěMinistr zahraničí schvaluje násilné protesty v USA!

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaMusíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typu

euPortal.cz

Angela Merkelová splnila Hitlerův sen na ovládnutí EvropyPokrokový Macron spouští program výuky arabštiny ve francouzských školách

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ParlamentniListy.cz

Babiš a Matovič mají dobré zprávy: Češi bez kontrol. Vracíme se do normáluLakomí, zlí! Nechtějí pomáhat! Babiš a Orbán terčem nové kampaně. Jde o rozdávání peněz v EU
Články autora
Průzkum
Kdo nese odpovědnost za terorizmus v souvislosti s imigranty? V souvisl. s teroristickým útokem na imigranty v Hanau, řeší německá politická a mediální scéna, kdo za terorizmus v multikulti společnosti nese odpovědnost. Vláda nebo opozice?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď