"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neohrožené svědectví

Autor: Nassim Ben Iman | Publikováno: 14.12.2015 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Dne 4. listopadu 2006 vystoupil jako host Výroční konference CSI v Mnichově Nassim Ben Iman, pocházející z pravověrné muslimské rodiny, která přišla do Německa ze severní Afriky. Nejdříve pohrdal „nevěřícími“ Němci a chtěl se stát teroristou. Všechno však dopadlo zcela jinak.

Bylo to opravdu Nassimovo přání stát se teroristou, protože byl vážně přesvědčen, že se bude Alláhovi líbit, když budou v jeho jménu zabíjeni lidé. Pak potkal mladé křesťany, kteří ho svým příkladem přesvědčili, že křesťanství znamená něco více než jen příslušnost k náboženskému uskupení, protože dává víru dosáhnout s pomocí Ježíše živého vztahu k Bohu, jako Otci. Nassim se stal svědkem požehnání, které z takového vztahu prýští a roste, když se začal věnovat radostné zvěsti. 

Šest roků tajil své obrácení před vlastními rodiči. Jak už poznal, stát se křesťanem přináší kletby a zlořečení. Přesto Nassim vytrval a stále a stále svědčil členům rodiny o své nové víře, až se jeho otec nechal pokřtít.  

Už 2500 mešit v Německu

Dne 4. listopadu vystoupil Nassim, mluvící plynně německy, na Mezinárodní výroční konferenci CSI v Mnichově. Hovořil o hluboké lásce, která ho spojuje s rodáky. Jeho nová víra nevede k tomu, že by jimi opovrhoval, ale naopak jeho vztah prohlubuje. Nassim se pokládá nejen za neohroženého svědka Kristova, ale současně za svědka hrozby šíření militantního islámu, který se násilím a naftopenězi šíří po celém světě. „Mohu tvrdit, že jen za posledních 25 let vzrostl počet muslimů ze 450 milionů na 1,25 miliardy.“ V Německu je už na 2500 mešit. Diskuse o nošení šátků, vyučování islámu a sídliště s 80 % muslimů jsou na denním pořádku. 

Křesťanské hodnoty jsou oslabovány

Razantně se rozšiřující islám je zároveň provázen oslabováním křesťanských hodnot. Nassim, sám otec pěti dcer, poukazuje na dramatický pokles porodnosti v Evropě, zatímco islámští přistěhovalci mají dětí hodně. Všímá si také toho, jak arabské země, jako např. Saúdská Arábie, investují obrovské sumy peněz do šíření islámu. Tak jsou zejména v Africe, ale i v Evropě a Americe poskytovány finance na pomoc pro chudé, které jsou však vždy spojovány s výstavbou mešit a islámských škol. K tomu je přidáno ještě vysílání radikálních kazatelů. 

„Boj zbraněmi“

Nassim potvrzuje, že muslimové chápou každou úspěšně postavenou mešitu či školu za „dobytou muslimskou oblast – rozšíření oblasti míru“ (protože země nevěřících jsou oblasti války, boje). Zatímco v Evropě je stavba mešit v rámci náboženské svobody prakticky bez omezení, nesmí si křesťané v islámských zemích obvykle kostel vůbec postavit. Jednání muslimů je určováno jejich vzory, především samotným Mohamedem. Pravověrný muslim je hrdý na svého proroka a krvavé války pod jeho vedením, které jsou historicky doložené. Verze koránu, propagující mírumilovný islám, pocházejí z ranného období Mohamedova působení v Mekce, kde se ještě nezačal projevovat faktor politické moci. Po jeho přesídlení do Mediny nastupuje masově militantní a nepřátelská forma koránu. Tato samotná mírná verze se nikdy neprojevovala jako láska k nepřátelům. Živobytí, starost o něj a jeho ztráta je muslimům zcela cizí. Krédem božích bojovníků bylo a zůstává „Bojovat zbraněmi proti nevěřícím, dokud nezmizí pokušení odpadnutí od islámu.“ 

Ve stínu smrti

Nassim varoval také před sebeklamem. Když muslimové dodržují v Evropě platné zákony, není to znakem úspěšné integrace. Snaha o zavedení islámského práva šaría zůstává vždy otevřená. Nassim se ptal, zda jsou protesty u nás žijících muslimů navrub obětí práva šaría opravdové. Strašné tresty - za krádež useknutí ruky a kamenování za cizoložství - jsou totiž jasným porušováním lidských práv. Dalším důvodem rychlého šíření islámu je také situace konvertitů. Ti musejí počítat s pohrdáním, pronásledováním, násilím a smrtí. Nassim to obzvláště pociťoval, protože se sám teprve nedávno mohl projevit svobodně, neboť tolik lidí bylo zavražděno. Přestože on sám, jeho žena a děti žijí v ohrožení života, největší starost mu dělá pasivita a rozšiřující se nevíra okolního obyvatelstva. 

Ježíšovo učení změnilo život tohoto muže pocházejícího ze severní Afriky. Nebojácně hlásá otevření církevních společenství a dveří kostelů muslimům. Ale pro hlasatele nenávisti a násilí by naše dveře měly podle Amina "zůstat zataraseny". 

www.csi-cr.cz

V češtině je dostupná kniha Nassima Ben Imana:

Skutečný nepřítel - proč jsem se nestal teroristou?

Jaké to je, když se muslim v Německu stane křesťanem? Jak smýšlí dnes o své předchozí víře a aktuálních politických konfliktech? Nassim Ben Iman popisuje své "předtím" a "dnes" živě a názorně a tím tak pomáhá neislámskému čtenáři lépe pochopit život muslimů. Více podrobnosti o knize zde.

 

K tématu se obsahově hodí i kniha českého bývalého muslima Lukáše Lhoťana Ježíš Kristus a islám, podrobnosti zde.

 

 

7436 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Ázerbájdžáncům proti arménským křesťanům nepomohly ani dodávky zbraní z Izraele a TureckaSyrský uprchlík a stoupenec teroristů opět vraždil v NěmeckuSchwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!

ePortal.cz

Koronavirus v přímém přenosuPokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policií

euPortal.cz

Závěť marxisty: Františkova nová encyklika. Bratrství více než Kristus? Hřích a trest zrušen. Modlitba, víra a svátosti? Do šrotu! Vivat Francouzská revoluce. Nejhorší papež historieSkandál v USA: Proč je zde ticho po pěšině? Biden je na záběrech zachycený s prostitutkami uprostřed sexuálních a drogových orgií

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Ekonom Kohout: Žádné životy nezachráníte. Odepíšeme několik let. Covid? Řekněte lidem pravduŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď