Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.


Upřímná snaha moderátorky Českého rozhlasu mne upřímně překvapila. Většinou se čeští novináři zmohou pouze na opakování islamofilní propagandy o toleranci islámských zemí a netoleranci české společnosti. Ovšem v pořadu věnovaném snaze českých muslim vybudovat uzavřeny islámský hřbitov na Praze 8 se stal zázrak.

Moderátorka položila Vladimíru Sáňkovi dotaz ohledně tolerance v islámských zemích. Zajímalo ji, jestli by v muslimské zemi mohla Evropanka či Evropan žít podle svých zvyků. Například ženy chodit odhalené, být nezávisle na kontrole a nadvládě rodiny apod. Sáňka začal blekotat něco o tom, že to nejde srovnávat, že jsme sekulární země a ne křesťanská apod. Moderátorka mu jasně řekla, že to ví a že ji zajímá jak tolerantní by byly islámské země k tomu, kdyby v nich chtěli Evropané žít podle svých zvyků, když muslimové to samé požadují u nás v České republice a Sáňka zase blekotal, že nejde to srovnávat.

No musím říci, že se bývaly šéf pražských muslimů a toho času stíhány pro šíření nenávisti Vladimír Sáňka dobře „odkopal“ a ukázal, že muslimové sice chtějí u nás plný respekt k prosazování jejich zvyků, ale naopak chtít v muslimské zemi žít podle evropských zvyků je pro muslimy problém.

Je pro upřesnění, v islámské společnosti žijící podle práva šaria jsou nemuslimové občané druhé kategorie a jsou různými nařízeními diskriminováni a perzekuováni. V Saudské Arábií dokonce nesmí nemuslimové mít žádnou náboženskou stavbu, jsou zakázaný i kostely a synagogy, a takový ateismus je tam trestným činem. Podrobně se islámské netoleranci věnuji ve své knize Ježíš Kristus a islám, kde uvádím i ukázky netolerance ze strany vykladačů islámu v České republice. V muslimských zemích jsou nemuslimové vystavení různým formám diskriminace a postavit takový kostel je sice teoretický možné, ale tak složité a omezeno islámskou společnosti, že kdyby se podobně chovali Češi, tak by byli označováni za xenofoby, rasisty a netolerantní lidi.

Jenže ono vlastně jsou takto označování mnohými muslimy a multikulturalisty. A to jen díky tomu, že jsou mnohem tolerantnější než islámské země a kladou si jen podmínku, aby v mešitách budovaných v České republice nebyl hlásán islámský extremismu, kvůli kterému je stíhán Vladimír Sáňka, který mezi českými muslimy propaguje, že mají muslimové, až budou mít silnější podíl v populaci svrhnout sekulární vládu a nastolit vládu islámu a pokud to nemohou učinit mají aspoň neislámskou vládu nenávidět.

Korunu všemu Sáňka nasazuje konstatováním, že tolerance vůči nemuslimům v islámských zemích je srovnatelná s toleranci Evropanů k muslimům. Miliony ateistů, křesťanů a budhistů pronásledovaných a zabíjených v islámských zemích jsou pro pana Sáňku nic. Možná by jsme se měli u nás například začit chovat stejně jako muslimové se chovají ke křesťanům v Pakistánu?

Ale jak řekl Vladimír Sáňka, nelze to srovnávat a tak Orwellovský řečeno je islámská netolerance toleranci a naše tolerance je netolerancí.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz