Pozemek parcela č. 13/38 ("zastavěná plocha a nádvoří") na k. ú. Libeň, při ul. Na Košince, Praha 8 v roce 2012 zastupitelstvo městské části Praha 8 schválilo odprodat firmě Manbel Alkear s.r.o. (USNESENÍ ZASTUPITELSTVA č. Usn ZMC 069/2012). V tomto objektu v současné době firma Alfirdaus s.r.o. provozuje mešitu pro muslimy, jak deklaruje na svém facebookovém profilu (viz. obrázek).

Manbel Alkear s.r.o. je spoluvlastněna kuvajťanem Badrem Mea Eknaifithem a kuvajtským investorem Muhammad DH N O Alossaimi. Ale islámské aktivity jsou v objektu vykonávaný jménem Alfirdaus. Lidé kolem Badra Mea Eknafith tvoří opozici vůči šéfovi Ústředí muslimských obcí v ČR a brněnské mešity Muneebu Hassanu Alrawimu.

Oproti Ústředí muslimských obcí nemá Alfirdaus žádne kontroverzní projevy a výlevy islámského extremismu. Muslimové kolem Alfirdaus usilují o shromáždění dostatečného množství podpisů, které by jim umožnily zaregistrovat druhou muslimskou církev v České republice. Zároveň Alfirdaus neusiluje o medialní pzornost, ale patří k nejaktivnějším na poli šíření islámu a reislamizace nepraktikujících muslimů. Pokud jejich úsilí o registraci náboženské společnosti bude úspěšné, mohlo by dojít i k pozitivní změně v rámci české muslimské komunity a opuštění kontroverzního směru vývoje, který v posledních deseti letech určovalo právě Ústředí muslimských obcí.

V Praze se v současné době nacházejí 4 islámská centra (2x spravované Islámskou nadací v Praze, 1x tureckými muslimy a 1x Alfirdaus) a několik modliteben.

Vzkaz Alfirdaus Praha  nová mešita

alfirdaus.jpg