"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Džihád v Srbsku

Autor: Hugh Fitzgerald | Publikováno: 18.5.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Džihád v Srbsku je zamlžován obzvláště znepokojujícím způsobem. Je tudíž třeba zdůraznit, že upozorňování lidí na útoky na Srby a na ničení starých kostelů a klášterů, a na infiltraci oblasti Araby, kteří přinášejí odnož islámu, která je velmi odlišná od uvolněnější a lokalizované verze (v praxi ne zcela plnokrevný islám, protože jeho místní praxe byla ovlivněna staletími života v blízkosti nemuslimů a vlivem komunismu), není zastávání se masakrů provedených některými Srby. Lze se distancovat - jako to upřímně dělá většina Srbů - od Miloševiče a zvěrstev, která byla spáchána některými srbskými silami.

Je třeba mít na paměti jak to, že některé ze zvěrstev připisovaných Srbům byly přeháněny, zatímco zvěrstva spáchaná na nich byla umenšována nebo zcela ignorována. Roli, kterou hráli Arabové, kteří přišli ze zahraničí, se nikdy nedostalo takové pozornosti Západu, jakou by si zasloužila. Co je ale nejvíce znepokojující, je skutečnost, že nic není uváděno ve svém kontextu: nic o staletích muslimské vlády, krutosti turecké vlády, role obávaného systému devširme (který nebyl, jak by to někteří rádi viděli, druhem blahovolného “náboru” křesťanských, a v některý případech židovských, dětí do sultánových armád, ale nuceným odvodem těchto dětí, které byly vytrženy ze svých rodin, aby vstoupily do sultánových armád).

Kdyby byla tato historie diskutována už dříve, západní vlády mohly pochopit a pokusit se uklidnit hluboký strach vyvolaný vůdcem bosenských muslimů Izetbegovičem, když napsal, že zamýšlí v Bosně vytvořit muslimský stát a zavést šaríu nejen tam, ale všude, kde na Balkáně dříve muslimové vládli. Kdyby západ ukázal alespoň trochu sympatie a pochopení pro představivost mnoha Ssrbů (a dalších mezi křesťany na Balkáně a v Řecku), nikdy nemuselo dojít k tak násilné reakci Srbů, a někdo jako Miloševič nemusel získat moc.

Izetbegovič otevřeně požadoval, aby se islám stal v Bosně vládnoucí silou. Jeho poznámky k potřebě znovuzavedení šaríe a ustanovení plné islámské vlády vyvolaly v páteřích Srbů mrazení. Ve stejné době bylo na Německo, které tak rychle uznalo Slovinsko a poté Chorvatsko, srby vzpomínáno v souvislosti s Operací Kozara a mnoha dalšími masakry, a stejně byli připomínáni chorvatští nacističtí kolaboranti, ustaše, kteří v Jasenovači zabíjeli Srby, Židy a cikány. A Srbové nezapomněli na Kurta Waldheima v jeho “zpravodajské jednotce”. Německé rychlé uznání těchto států bylo chápáno ve světle toho všeho, a bylo mnoha Srby považováno za to, co předčasně způsobilo rozpad Jugoslávie.

A tyto dvě historické periody jsou v představivosti Srbů živé. To stačilo k tomu, aby byli Srbové zhrozeni dost na to, aby podpořili jistého vůdce, kterého by za stavu menšího ohrožení nenásledovali.

Po celé Evropě se pouze několik francouzských novinářů a rakouský spisovatel Peter Handke pokoušeli vysvětlit srbské obavy a srbskou historii. Ve Spojených státech nedošlo ani k nejmenšímu pokusu. Miloševič = Srbové, Miloševič = špatný, Srbové = špatní. A Izetbegovič? Když zemřel, Paddy Ashdown (tehdejší vůdce britských Liberálních demokratů, nyní zástupce pro Bosnu a Hercegovinu u OSN a EU - pozn. Islám Info) sám pronesl několik velebných slov lítosti nad odchodem velkého muže (který byl monstrem), a neposkytl ani nápovědu, čím Izetbegovič ve skutečnosti byl.

Za posledních patnáct let se do Bosny a do Kosova dostaly stovky miliónů dolarů od Saudů a mnoho arabských bojovníků - kteří půjdou tam, kam je jejich džihádistická povinnost povolá.

Před několika měsíci Albánci zničili v Kosovu několik stovek ortodoxních kostelů. V OSN se nic nestalo. Stejně jako se nic nestalo, když byl zničen muslimskou vládou hinduistický chrám v centru Kuala Lumpur. Nic se nestalo, když byla Josefova hrobka v roce 2000 proměněna “Palestinci” v suť. Nic se nestalo, když byli nakonec po 1500 letech zničeni Bamjanští buddhové. Tady i tam se k těmto kostelům a jiným případům zakvákalo o nesouhlasu, ale nestalo se nic.

A pokud bude Turecku v záchvatu šílenství povoleno vstoupit do EU? Čím se potom stane Balkán, když ne místem k usazení - nebo ještě hůře místem tranzitu - muslimů, z nichž zdaleka ne všichni budou občany Turecka? Kdo rozpozná tureckého Kurda od íráckého Kurda, nebo od íránského Kurda? Kdo bude v západní Evropě schopen rozpoznat arabské “imigranty” přicházející přes Turecko, které bude mít v EU zaručeno svobodu pohybu? Chaos.

Neměli by se Evropané o Balkánu něco málo naučit? Nikdo nemůže diskutovat o Balkáně, pokud tato osoba nedokáže adakvátně popsat:

1) systém devširme

2) životní podmínky křesťanů pod osmanskou vládou, včetně takových událostí jako byly bulharské války v letech 1875-1876

3) význam bitvy o Kosovo

4) Kdo byl Karađorđe

Buďte schopni odpovědět na tyto otázky, a začínáte mít právo na to mít názor na Srby, Bosnu a Kosovo.

Kolik lidí ve vládě dokáže dnes na tyto otázky odpovědět? A proč ne? Proč západ nestudoval, co řekl Izetbegovič? Když Clinton nařídil bombardování Srbů, slyšel někdy před tím o systému devširme? Věděl, že Izetbegovič psal o zavedení šaríe? Ne, samozřejmě že ne. Ale kdyby to on a ostatní věděli, mohl dlouho před tím srby uklidnit a pomoci, aby nezpanikařili, aby nebyli tak svolní dát moc někomu, jako byl Miloševič. Západ Srbsko naprosto nezvládl.

A právě teď, bez ohledu na objevující se útržky informací o přehánění, na kterých byla založena kritika a bombardování Srbů, bez ohledu na nové důkazy, nebo na důkazy dlouho skrývané, o minulých muslimských zvěrstvech, se zdá být Západ stále ochotným přehlížet to, co se děje nyní. A k čemu nyní dochází jsou útoky na srbské vesničany a ničení srbských kostelů v Kosovu. Očekává se, že vina bude neustále házena na Srby, a nikdo se za ně nepostaví kvůli tomu, co udělal Miloševič? Očekává se, že bude přehlížena role Bosny jako místa výcviku těch, kteří můžou zítra provádět džihád kdekoliv na světě?

Není žádný důvod nepostavit se právě dnes za Srbsko. Jsou všechny důvody - je to otázka zájmu nevěřících - se za ně postavit.

JihadWatch

http://info.pravdaoislamu.cz

4958 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683