"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Z výstavy unesen korán. Ministr přitvrzuje proti salafistům

Autor: -bj- | Publikováno: 5.6.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Náboženské harašení, pokud jde o islám, v Německu opravdu frčí. Jak choulostivá je to věc dokládá už samotný fakt, že se řeší až na nejvyšší ministerské úrovni.

Z výstavy ve frankfurtském Portikusu v sobotu unesli tři doposud nevypátraní mladíci korán. Korán byl zakomponován do artefaktu s názvem „God is great“ (Bůh je velký), který sestával z hromady střepů, na které spočíval korán, talmud a bible, rovněž polepené střepy. Artefakt byl zapůjčen z Anglie a byl pojištěn na cca 150 tis. euro. Zemský ministr kultury Rhein konstatoval své zklamání a zdrcení, tím větší, že vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o čin náboženské netolerance s islámistickým pozadím. Výstava byla následně zejména z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Silné podezření padá na muslimskou komunitu, ve které se šíří salafizmus, mladí jsou radikalizováni a rekrutováni do řad islamistů v Sýrii  a okolní společnosti je vyhrožováno. Hessenský ministr vnitra Beuth dále přitvrzuje proti šíření radikálního salafismu v zemi a na schůzce ministrů vnitra příští týden v Bonnu chce vyzvat ke koordinovanému přístupu vůči salafizmu v Německu.

zdroje:

http://www.faz.net/aktuell/attacke-auf-kunstwerk-in-frankfurt-islamisten-unter-verdacht-12969390.html

http://www.op-online.de/lokales/hessen/wiesbaden-frankfurt-kampf-gegen-salafismus-3603741.html

http://www.fr-online.de/kriminalitaet/frankfurt-koran-klau-im-portikus,25733026,27319178.html

http://www.bild.de/regional/frankfurt/koran/gestohlen-islamisten-schaenden-portikus-ausstellung-36216422.bild.html

http://www.welt.de/regionales/frankfurt/article128652102/Hessen-will-verstaerkten-Kampf-gegen-Salafismus.html

http://koptisch.wordpress.com/2014/06/01/islamisten-schanden-portikus-ausstellung/

http://www.fnp.de/lokales/frankfurt/Portikus-Koran-aus-Ausstellung-gestohlen;art675,878397

http://moussemagazine.it/john-latham-neal-white-portikus/

http://www.faz.net/aktuell/politik/hessen-will-verstaerkten-kampf-gegen-salafismus-12968801.html

http://www.hr-online.de/website/rubriken/nachrichten/indexhessen34938.jsp?rubrik=36082&key=standard_document_51980781

http://www.allgemeine-zeitung.de/politik/hessen/beuth-kuendigt-netzwerk-gegen-salafisten-an_14194194.htm

Klíčová slova: multikulturalismus  | Německo  | islamismus
1563 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercích„Zeman? Vůdce hyen!“ Drsná dohra show prezidenta: Zase Polčák!
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď