"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigrační centrum v Maroku se pod náporem tisíců imigrantů zhroutilo. Evropa začíná být z ilegálů zoufalá

Autor: -bj- | Publikováno: 1.4.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Jedna firma přišla s reklamní kampaní, ve které rozdávala rovnou hotové peníze. Způsobilo to takovou melu, že lidi začínali mezi sebou tak rvát a bojovat, že šlo o život, a firma byla za svou kampaň odsouzena a potrestána.

Dnes je v podobné roli jako ona firma Evropa, která přiznala imigrantům právo přijet a být zaopatřen. A imigranti z celého světa o překot a s nasazením života se derou po statisících ročně na starý kontinent, kde pro ně již dávno azyl už není generálním pardónem, ale právem a zákonným nárokem, který by propásli, pokud by si jej nepřijeli vyzvednout.

To však uvádí v šílenost a zoufalou zlatou horečku nejen imigranty, ale i samotnou Evropu, které již dochází onehdá rozšafný azylový dech. Imigrační centra jsou přeplněná, vznikají vzpoury, imigranti jsou nakonec legalizováni a přijíždějí další a další. Za svou cestu na evropský Klondajk zaplatili převaděčům celé jmění nebo si i půjčili a není cesty zpět.

Zoufalé středomořské státy znovu a znovu žádají v Bruselu pomoc a převzetí imigrantského břemene ostatními zeměmi EU. A přitvrzují v zacházení s imigranty. Např. Španělsko se je násilně snaží vracet do tranzitního Maroka. To však nejde do nekonečna. O víkendu se již zhroutilo detenční středisko Charity v Rabatu. Pod stovkami bezprizorních ilegálů denně totálně kleklo a jeho činnost je nyní zcela paralyzována.

zdroje:

http://www.abc.es/sociedad/20140331/abci-caritas-cierra-centro-inmigrantes-201403311319.html

http://www.europapress.es/sociedad/noticia-caritas-marruecos-cierra-centro-acogida-desbordado-migrantes-devueltos-frontera-ceuta-melilla-20140331131213.html

http://es.actu.net/p/c%C3%A1ritas-cierra-un-centro-en-rabat-desbordado-por-inmigrantes-devueltos-desde-espa%C3%B1a

http://www.periodistadigital.com/religion/solidaridad/2014/03/28/la-diocesis-de-rabat-denuncia-expulsiones-ilegales-de-inmigrantes-hacia-marruecos-religion-iglesia-melilla-ceuta.shtml

http://www.cope.es/detalle/Llamamiento-de-Caritas-Marruecos-a-las-autoridades-espanoles-y-marroquies.html

http://www.alfayomega.es/noticias_digital/2014/03/20140328_CaritasMarruecos.php

http://www.melillahoy.es/noticia/34737/Inmigracion/Caritas-cierra-su-centro-de-acogida-en-Rabat-desbordado-por-inmigrantes-devueltos-desde-Espana-.html

http://www.thelocal.es/20140401/morocco-relocation-of-migrants-stirs-crisis-warning

Klíčová slova: imigrace  | přistěhovalectví  | Afrika
4636 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683