"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč je dnes francouzská „pravicově extrémistická“ Národní fronta na koni?

Autor: Andre Aciman | Publikováno: 13.3.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ještě ani všechna média nepřestala francouzské Národní frontě Marine Le Penové lát do zavilých pravicových extrémistů, a už je hlavní demokratickou volbou franzouských voličů. Ta oduševnělejší média si nyní kladou otázku, proč tomu tak je, že „extrémně-pravicová“ enfant terrible francouzské politické scény je dnes na koni a výrazem demokratické a svobodné vůle francouzského lidu. A – mnozí analytici se shodují v tom, že Národní fronta neoplývá až tak převratnými idejemi (spíše jen hájí tradiční vždypřítomné francouzské hodnoty) a do sedla jí notně pomohla svými „kousky“ vládnoucí strana socialistů.  

Naskýtá se tak otázka, jakou je tedy (socialistická) politika, jež chystá půdu „pravicovému extrémismu“ (Národní fronty)? Jsou takto socialističtí uprostraňovatelé, ba osnovatelé extrémistické policické scény z obliga, anebo jsou naopak ještě horší a provinilejší samotných extrémistů?

Buď jak buď, socialistická podpora a zrovnoprávňování imigrace, islamizace, homosexualismu a perzekuování občanů odlišných názorů se staly vodou na mlýn Národní fronty, která se zřejmě stane jak vítězem březnových komunálních voleb, tak květnových do Evropského parlamentu. Zdá se, že voličské mínění se „nějak“ přiklonilo k nacionalismu, rasismu a odporu vůči multikulturalismu; a u mladých voličů pak i u těch, pocházejících z tradičně liberálně-levicových rodin, shodují se političtí pozorovatelé.

zdroje:

http://www.thelocal.fr/20140311/will-far-right-party-win-big-in-local-elections

http://www.frontnational.com/

 

Klíčová slova: islamizace  | Francie  | přistěhovalectví
3040 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683