"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Arabské emiráty porušují lidská práva, ale EU to nevadí

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 8.3.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Evropský parlament odhlasoval naprostou většinou (523 z 577) zrušení víz se zemí, v níž jsou porušovaná lidská práva a svoboda slova. V této zemi jsou lidé věznění za politické přesvědčení, ale to Bruselu nevadí. Jo to kdyby to bylo Rusko ….

Zrušení víz se Spojenými arabskými emiráty jen dokazuje pokrytectví dnešní politické elity Evropy. V případě Ruska totiž stačí mnohem méně a je zle a hovoří se o diktatuře, ale v případě Emirátu dochází k porušování lidských práv mnohem více než v Rusku a nikomu to nevadí.

Podle amerického ministerstva zahraničí v otázce dodržování lidských práv, Spojené arabské emiráty porušuje řadu základních lidských práv. Konkrétně, Spojené arabské emiráty nemá demokraticky zvolené instituce a občané nemají právo změnit svou vládu, nebo zakládat politické strany. Že by se to tak líbilo v Bruselu? Aby lid neměl právo měnit garnituru moci?

Vláda Emirátu omezuje svobodu projevu a svobodu tisku, a místní média musí mít autocenzuru zakazující kritizováni vlády nebo královské rodiny. Svoboda sdružování a svoboda náboženského vyznání jsou také omezeny.

Přesto, že Emiráty byly zvoleny do Rady OSN pro lidská práva, nepodepsaly většinu mezinárodních smluv o lidských právech a právech zaměstnanců, včetně Mezinárodního paktu o občanských a politických právech , v Mezinárodním paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech , o Úmluvě o ochraně z práv všech migrujících pracovníků a členů jejich rodin , a Úmluvy proti mučení . Novináři často zaznamenávat a dokumentovat porušování lidských práv, které se vyskytují v rámci Spojených arabských emirátech.

Je snad naprostá podpora europoslanců sbližováni s Emiráty varováním pro nás občany, že se jím líbí diktatura a omezení svobody slova? A kolik českých europoslanců hlasovalo pro zrušení vízové povinnosti?

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

Klíčová slova: EU
2536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683