"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Arabské emiráty porušují lidská práva, ale EU to nevadí

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 8.3.2014 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Evropský parlament odhlasoval naprostou většinou (523 z 577) zrušení víz se zemí, v níž jsou porušovaná lidská práva a svoboda slova. V této zemi jsou lidé věznění za politické přesvědčení, ale to Bruselu nevadí. Jo to kdyby to bylo Rusko ….

Zrušení víz se Spojenými arabskými emiráty jen dokazuje pokrytectví dnešní politické elity Evropy. V případě Ruska totiž stačí mnohem méně a je zle a hovoří se o diktatuře, ale v případě Emirátu dochází k porušování lidských práv mnohem více než v Rusku a nikomu to nevadí.

Podle amerického ministerstva zahraničí v otázce dodržování lidských práv, Spojené arabské emiráty porušuje řadu základních lidských práv. Konkrétně, Spojené arabské emiráty nemá demokraticky zvolené instituce a občané nemají právo změnit svou vládu, nebo zakládat politické strany. Že by se to tak líbilo v Bruselu? Aby lid neměl právo měnit garnituru moci?

Vláda Emirátu omezuje svobodu projevu a svobodu tisku, a místní média musí mít autocenzuru zakazující kritizováni vlády nebo královské rodiny. Svoboda sdružování a svoboda náboženského vyznání jsou také omezeny.

Přesto, že Emiráty byly zvoleny do Rady OSN pro lidská práva, nepodepsaly většinu mezinárodních smluv o lidských právech a právech zaměstnanců, včetně Mezinárodního paktu o občanských a politických právech , v Mezinárodním paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech , o Úmluvě o ochraně z práv všech migrujících pracovníků a členů jejich rodin , a Úmluvy proti mučení . Novináři často zaznamenávat a dokumentovat porušování lidských práv, které se vyskytují v rámci Spojených arabských emirátech.

Je snad naprostá podpora europoslanců sbližováni s Emiráty varováním pro nás občany, že se jím líbí diktatura a omezení svobody slova? A kolik českých europoslanců hlasovalo pro zrušení vízové povinnosti?

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

Klíčová slova: EU
1933 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Islamizace Británie pokračuje mílovými krokyUprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděAmerický generál hovoří o puči, který proběhl v USA po 11. září, a plánu o napadání států – Irák, Afghánistán, Sýrie...a Írán

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minutUkradené výročí. Lidé v roce 1989 chtěli svobodu, a ta dnes stejně mizí. Prezident chce v listopadu mlčet, našel pochopení. Kromě knížete a Gazdíka...
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď