"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mají ex-muslimové a kritici islámu právo veřejně hovořit?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 2.3.2014 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Byl jsem předvolán na obvodní oddělení policie Prahy 2, služba kriminální policie a vyšetřování, Odbor obecné kriminality, k podání vysvětlení k trestnímu oznámení učiněném na mou osobu panem Vladimírem Sáňkou, místopředsedou Ústředí muslimských obcí v ČR a předsedou Muslimské obce v Praze.

Jak jsem se od příslušníků policie dozvěděl, viní mě pan Sáňka z podněcování k nenávisti vůči islámu, čehož jsem se měl dopustit články na svém blogu zde na iDnes.cz. Také mě obvinil z toho, že k nenávisti vůči islámu podněcuje i má kniha Islám a islamismus v České republice.

Po seznámení s jeho trestním oznámením musím konstatovat, že je víc než v mém zájmu, aby policie jeho oznámení postoupila soudu. Protože v mnoha bodech obvinění by konečně došlo k jednání o tom, zdali je vůbec islám a jeho věrouka v souladu s českými zákony a ústavou. A to pomíjím fakt, že by takový soud musel rozhodnout, jestli je v České republice stále svoboda slova a občané mají právo kritizovat jak náboženství, tak ideologie či popisovat co zažili ve společenství muslimů. Protože islám je nejen náboženský, ale hlavně ideologický systém a v Čechách se muslimská komunita rozrůstá.

Podání trestního oznámení panem Sáňkou ovšem také ukazuje, že islamisté začínají být pěkně nervózní. Vzhledem k tomu, že od letošního roku by teoreticky mohli získat plné uznání ze strany českých úřadů, jsou asi nesví z toho, že se na veřejnost dostávají informace, jež se jim nehodí do jejich mediální propagandy. Navíc také narušují jejich po 20 let budovaný obraz umírněných a tolerantních vyznavačů islámu.

celý článek zde

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | Lhoťan
2845 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď