"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Není úniku...

Autor: Karolína Kunstová | Publikováno: 3.1.2014 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Polkla jsem zděšením a prudce se rozhlédla. Není úniku. Ale jak se smířit s nevyhnutelným? Nechci umřít! Díky zbytečné chybě, kterou jsem udělala, jsem teď v obklíčení a pomalu se chystám na smrt.

Stačilo tak málo... jen si dávat pozor, kdo chodí jako můj stín. Měla jsem cítit, že jsem sledována. Měla jsem být ještě opatrnější. Měla jsem svůj stín setřást nebo zabít, aby nemohl mluvit.

Je pozdě. Být ateistou v muslimské zemi se nejen nenosí, ale ani nevyplácí.

Snad aspoň zemřu tady a teď. Rychle, i když bolestně. Soudce Lynch není něžný pán. Musím dav vyprovokovat, aby někoho nenapadlo mě ukrýt a přivést před řádný soud. Ale jak?

Náhle jsem se uklidnila. Dav - to jsou zfanatizovaní lidé. Bude stačit nějak pohanit jejich náboženství, zneuctít symbol, a nezachrání mě už nikdo. Jen vybrat co nejkratší a nejúdernější heslo.

"Vzbuď se!" Počkat, to přece není to heslo... cože?
"Křičíš ze spaní, až jsi mě probudila." Manžel rozsvítil lampičku a díval se mi do očí. "Zdálo se Ti něco špatného?"
"Co? Ale ne, ne, jenom noční můra."

Zřejmě vznikla z přemýšlení před spaním. Přemýšlením nad tím, že už je to devět let, co byl zabit Theo van Gogh. Přemýšlením nad tím, že se pár desítek lidí jako Salman Rushdie či Ayaan Hirsi Ali musí skrývat, aby nezemřeli rukou vrahů jen proto, že napsali pravdu. Vždyť vlastně i já se skrývám. Nejmenuji se Karolína Kunstová. Ale pro tento blog jsem Karol.

Chtěla bych, aby byli všichni svobodní. Jenže, ne vždy si lidé uvědomují, že jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných. Velmi často to podněcuje náboženské cítění - "kdo není náš, patří peklu a my ho tam šupem pošleme". A pokud se jim na zlaté tele sáhne, byť se vytýká pravdivě, je oheň na střeše...

Nevzdám se. Nepřestanu psát. Není úniku...

http://karolina-kunstova.blog.cz/1310/neni-uniku

Klíčová slova: islám  | bití žen
3355 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Video: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményKarikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Dánská premiérka povede razii na ‚nezápadní‘ mladíky obtěžující rodilé DányProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Flegr: Krematoria to utáhnou. Bude hůř, pozor na Vánoce. Nikdo z odborníků se mi neomluvilDohra masakru z Francie: Muslimové mají právo Francouze potrestat, napsal bývalý premiér
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď