"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Biskup žádá porozumění islámu aneb appeasement k islamizaci v praxi

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 27.12.2013 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Právě končící vánoční svátky jsou plné paradoxů. Zatímco českobudějovický biskup jeho Excelence Jiří Paďour volal během bohoslužby po pochopení islámu a porozumění muslimům, ideový vůdce islamistů Jusuf Qaradawi již několik roků veřejně horuje pro zákaz slavení vánoc v muslimských zemích.

Po internetu koleje několik videonahrávek, na kterých se Qaradawi rozčiluje, jak je možné, že muslimové slaví vánoce s křesťany a požaduje zákaz takovýchto oslav (více v angličtině například zde). Qaradawi přitom není žádná směšná postavička nějakého zapšklého muslimského teologa, co se zakonzervoval ve středověku.

Qaradawi patří mezi přední ideology evropských islamistů, a byť sídlí mimo Evropu, působí skrze televizní stanici al Džazíra na stamiliony muslimů. Je také šéfem The European Council for Fatwa and Research a působí v rámci Federation of Islamic Organisations in Europe. A sami Evropané ho na krátkou dobu dosadili do funkce komisaře Centra islámských studií na Oxfordské univerzitě. Francie, USA a poté i Anglie mu kvůli podpoře islámských extremistů zakázaly vstup na své území.

V češtině šíří Qardawiho názory Islámská nadace v Praze, vydala jeho knihu Povolené a zakázané v islámu, a jeho náboženské edikty (fatwy) můžete najít i na společném webu pražské a brněnské islámské nadace Islamweb.cz. O dalších souvislostech se zmiňuji ve své knize Islám a islamismus v České republice (anotace zde).

Srovnáme-li si appeasement mnoha křesťanských představitelů vůči islámu s agresivní proti-křesťanskou politikou mnohých muslimů, není se čemu divit, že se Evropa islamizuje. A až tu bude muslimů dost, nebudou nejspíše Vánoce ani pro nevěřící Evropany. Vždyť jak říká Qaradawi - v muslimských zemích se nesmí veřejně slavit ....

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | politická korektnost  | islám  | islamismus
2380 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď