O celé kauze se v dnešních Lidových novinách rozepisuje Stanislav Křeček a i já osobně jsem se o případu zmiňoval zde. Ovšem znovu je třeba zopakovat následující skutečnosti:
 

1 - Nošení zahalené hlavy není požadavkem islámu jako takového, ale pouze islámských fundamentalistů (Muslimské bratrstvo, Salafisté apod.). Jde tedy o extrémní výklad islámu a pominu-li, že se těmto extremistům dostává podpory od lidskoprávní organizace financované z našich daní (Organizace pro pomoc uprchlíkům), pak je více než alarmující snaha prosadit přizpůsobení českého školství extremistickému výkladu islámu.

2 - V celé kauze nejde o to, že by ředitelka školy zakázala nošení zahalení hlavy dvěma muslimkám, jak to lživě interpretují ony muslimky a jejich obhájci z řad multikulturalistů, ale jde o to, že na škole platí školní řád zakazující zahalení hlavy všem studentům. Jak jsem již uvedl v článku pro týdeník Reflex zde, je tedy tato snaha multikulturalistů a pražských muslimek jasným projevem nového rasismu a diskriminace namířené proti většinové české společnosti.

3 - Celá kauza je součástí snahy islamistů infiltrovat nejen českou společnost, ale hlavně české školství. Jak upozorňuji v knize Islám a islamismus v České republice (podrobnosti a anotace zde), čeští islamisté s podporou multikulturalistů za posledních dvacet roků propagovali islámský fundamentalismus na stovkách škol, a to tisícům studentů pod rouškou výchovy k multikulturalismu. Což je propaganda financovaná jak Evropskou unií, tak i českým státem.


Nezbývá než doufat, že ombudsman bude mít tolik rozumu a odvahy postavit se nátlaku multikulturalistů a radikálních muslimů z českých mešit, a jasně odmítne snahu o uzpůsobení českého školství radikálnímu výkladu islámu.

O tom, že zahalení hlavy u muslimky není součástí islámu hovoří například islámský náboženský učenec Mustafa Mohamed Rašed v angličtině zde.

V brněské mešitě učí české děti a studenty v rámci multikulturních návštěv, jak se učit správně v islámu modlit

Propagace islámského zahalení žen mezi žáky z Jižní Moravy - zdroj gymnázium Bučovice

Zdroj web gymnázia Bučovice