Kromě možného bombového útoku na naše ambasády, své o tom vědí Dánové kterým muslimové v odvetě za karikatury proroka Mohammeda vypálili rovnou několik ambasád, tak i zavražděním dvou dívek, které muslimové unesli v Pákistánu před několika měsíci.

Nejsem zastáncem zavírání lidí za jejich názory do vězení, ale právě proto bylo vyšetřování šéfa brněnské mešity a českých muslimů Muneeba Hassana Alrawiho tak důležité. Alrawi v níže uvedeném videu hlásá, že muslimové mají učit své děti nenávisti k nevíře v Alláha a fyzický je trestat za nemodlení se k Alláhovi:Sám Alrawi se bránil dvěma argumenty. Prvním bylo to, že měl jen překládat kázání saúdskoarabského duchovního, kterého si do mešity v Brně pozvali na kázání správné verze islámu, a druhým argumentem bylo tvrzení, že muslimové mají učit děti k nenávisti a bít je s láskou. Na tyto jeho argumenty přistoupilo i státní zastupitelství a přípravy na stíhání Alrawiho zastavilo (Podrobnosti zde).

Paradoxně se největší podpoře Alrawimu dostalo od českých rasistů a antisemitů, kteří teď mají precedens pro své vlastní kauzy a své vlastní hlásání nenávisti. Protože pokud mohou k nenávisti beztrestně nabádat muslimové v mešitě, proč ne rasisté a antisemité?

Také kritici islámu dostali zásadní „klacek“ do ruky. Neboť když může hlásat nenávist Alrawi, proč by měla být trestná kritika islámu? A právě snaha prosadit trestání kritiky islámu pod rouškou boje proti islamofobii je vlastní nejen evropským muslimům, muslimským zemím v OSN, ale i multikulturním organizacím a bruselské šlechtě.

Když já sám si myslím, že ve vyšetřování mohly sehrát svou roli i Alrawiho kontakty na české odborníky na otázku extremismu a orientalisty včetně kontaktu na pracovníky Bezpečnostní informační služby a ministerstva vnitra. Na tyto kontakty jsem upozornil nejen ve své knize Islám a islamismus v České republice (anotace zde), ale v níže uvedeném videu o spoluprací představitelů českých muslimů s tajnou službou hovoří i místopředseda Muslimské obce v Praze a hlasatel podpory palestinského terorismu Samer Shehadeh:Rozhodně tedy nebylo v zájmu orientalistů, pracovníku ministerstva vnitra a BIS to, aby byl Alrawi odsouzen za hlásání nenávisti, neboť by se tím opět potvrdilo, že buď nemají přehled o tom co se mezi muslimy děje nebo to vědí a tolerují. Ať tak či tak, spokojený je Alrawi i rasisté s antisemity a nás čekají krušné časy. Neboť mají teď pocit beztrestnosti a sebejistoty, že hlásání nenávisti pod rouškou náboženství rozhodně trestné není.

Alrawi je spokojený neboť ví, že teď už může hlásat nenávist beztrestně