"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

350 let výročí islámského útoku na moravské Valachy

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 28.10.2013 | Rubrika: Historie
Ilustrace

Kdybych byl Turek byl bych pěkně naštván. Neboť již několik staletí se ve střední Evropě ve snaze být tolerantní k islámu místo správného pojmenování islámská říše používá Turecká říše, Turci apod. Posledním příkladem je článek o útoku muslimů na oblast Hrozenkova na našem Valašsku.

Ve zlínské mutaci deníku Mf DNES vyšel článek o 350 let staré bitvě mezi Vlachy a muslimy v Hrozenkovském průsmyku (online zde). Dvě stovky Valachů tam padly a i po zradě velitele a šlechty čelili stateční Valaši nájezdů muslimů, kteří tou dobou okupovali Slovensko. Muslimové jich stovky povraždili a další odvedli na islámská území jako otroky a to vše dle příkazu koránu a zakladatele islámu Mohameda.

A proč píši muslimové? Když tehdejší středoevropané a i dnešní politicky korektní a multikulturně smýšlející Evropané odmítají hovořit o muslimech a islámské říši a raději hovoří o Turcích a Turecku?

Protože sami tehdejší muslimové o sobě nehovořili jako o Turcích a turecké říši, ale jako o muslimech a islámském chalífátu. Oni ani jinak nemohli protože jejich stát i armáda byly etnicky různorodé. Toto není názor nějakého blogera z Idnes Lukáše Lhoťana, ale renomovaných odborníků.

Například se tomuto problému věnuje i kniha „Mezi Vídní a Cařihradem“ od profesora PhDr. Jana Rychlíka, docenta PhDr. Jana Pelikána Csc., profesora dr. Krastjo Mančeva a Dr. Nadji Danové DrSc. Tento kolektiv oborníků dochází ke stejnému názoru, když píše, že „muslimové sami svou říší Tureckem nenazývali a vlastně pro ni neměli původně vůbec žádný název. Od roku 1517 tvořila (podobně jako v arabské říši za nástupců proroka Mohameda) veškerá území pod vládou sultána prostě chalífát.“„V Evropě se brzy ujal i název Turecko jako zkrácené jednoslovné označení pro osmanskou říši. Výraz Turci byl poté používán často jako synonymum pro muslimské obyvatelstvo říše bez ohledu na jeho etnický původ.“

I motiv útoků muslimů proti beskydským Valachům a tedy i na Hrozenkovský průsmyk byl motivován náboženstvím. Neboť již vládce islámského chalífátu (sultán) Sulejmán I. (1520 – 1566) vyhlásil další džihád a ukončil tak krátké příměří. Cílem jeho džihádu bylo dobýt území Uher, tedy i dnešního Slovenska, a poté pokračovat dále.

Naší předkové nejspíše měli strach z převedení konfliktu z roviny mocenského do náboženského, po strašlivých vnitro evropských náboženských válkách se ani nedivím a raději používali označení etnické, byť nesprávné.

Naši předkové tedy čelili islámskému džihádu a byli muslimy zajímáni a odváděni do otroctví a musejí tedy mít z šíření islámu v dnešní době „vekou radost“. Stejně tak musejí být „nadšeni“ z dnešního politicky korektního podlézání islámu a maskování zdrojů islámského terorismu ze strany mnohých politiků, novinářů a religionistů.

Na druhou stranu článek z Mf DNES obsahuje popis situace nepodobné dnešní situaci. Zmiňuje se nejen o zbabělství šlechty, kdy mnozí šlechtici raději muslimům podlézali a škodili obráncům před islámskou agresí, ale i zbabělost velitelů, kteří uprchli z válečného pole a ponechali prostý lid napospas islámským nájezdníkům.

Podobnost s chováním mnoha dnešních politických a státních elit víc než náhodné. Jenže dnes nečelíme přímému fyzickému útoku, ale infiltraci prostřednictvím islámské misie, masového přistěhovalectví a proto je obrana naši civilizace mnohem složitější.

Je jen otázkou kam se bude ubírat chování naších politiků po současných volbách. Jistou nadějí je, že nebyli zvolení muslimy podporování a preferování islamofilové ze strany Zelených, ale naopak na křesťanství a hodnoty předků kladouci důraz křesťanští demokraté.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

Klíčová slova: islamizace  | islám  | islamismus  | historie
2799 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Ázerbájdžáncům proti arménským křesťanům nepomohly ani dodávky zbraní z Izraele a TureckaSyrský uprchlík a stoupenec teroristů opět vraždil v Německu

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Komárek o Fridrichové: Ať si promítne, jak sama občas mluví o svých kolezích a řediteli ČT. Debil? Padají asi horší slova!Primář: Staromák? Lůza dělala brajgl. Nechat je tam ležet zraněné, hovada. Zbyteční lidé
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď