"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zabíjení muslimů. Saudové zase zasáhli

Autor: Ralph Peters | Publikováno: 19.4.2007 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Představte si, jaká by byla reakce, kdyby západní agenti vyvraždili stovky sunnitských poutníků v době jejich putování do Mekky. Takové násilí by vyvolalo vřící debatu, násilné demonstrace a volání po pomstě od Pešváru až po Paříž. 

Ale když minulé uterý sunnitští pumoví sebevrazi pobili 118 šíitských poutníků (a navíc dalších více než dvě stě jich zranili), sunnité na celém světě se odvrátili. Šiity považují za muslimy jen tehdy, když se za to vše utrpení může vinit Amerika. 

Mnoho ze šíitských obětí totalitního náboženství putovali do Karbaly pěšky, aby oslavili vnuka Mohameda Husejna, který byl zavražděn zakladateli sunnitského islámu, pro které byla touha po moci silnější, néž rodina proroka. 

Nenávist sahá hluboko 

Boj sunnitských Arabů proti šíitským není jen boj o politické výhody. Odráží také genocidní impulsy a tzv. arabská jednota není nic jiného, než černý humor. 

Vraždění v úterý, s mnoha dalšímí útoky na poutníky, mají za cíl být co nejvíce provokativní. Nezdůrazňují pouze nenávist, kterou sunnitští extrémisté cítí vůčí všem šíitům, ale jejich hlavním cílem bylo vyprovokovat je, aby se do boje vtáhla milice Muqtady al-Sadra. 

Sunnitští bojovníci a jejich cizí žoldáci jsou spojenci znepokojení. Nedávné snahy amerických a iráckých vojáků pacifikovat Bagdád už ukázaly první náznaky úspěchu. Mahdího armáda se k pouštění do boje nemá a vyčkává, sunnitští extrémisté mají vysoké stráty. 

Sunnité chtějí, aby se šíité do boje zapletli. Ale proč? Protože chtějí sabotovat plán zabezpečení Bagdádu. Protože chtějí prohloubit oživenou nenávist mezi náboženskými skupinami v Iráku a protože touží po místním konfliktu, který by měl „postavit šíity tam, kam patří". 

A tak tedy pozabíjeli více než stovky poutníků – muže, ženy a děti, staré i mladé – ve jménu Alláha. 

Nastalo však velké rozhořčení? 

Skupiny pro lidská práva neměly moc času, byly zaneprázdněny tleskáním Evropanům, kteří požadovali vydání agentů CIA (samozřejmě, skutečných nepřátelů západní civilizace). Protože však toto blízkovýchodní zabíjení nebylo vinou Američanů nebo Britů, Evropané žádný zájem neprojevili. Američtí levičáci, který se mohli málem roztrhat kvůli skandálu v Abu Ghraíb, porovnávajíc ho s Osvětimí, nepronesli ani slovíčko smutku pro muslimské oběti muslimů. 

To se ovšem ale dalo očekávát. 

Neměli by však muslimové odsoudit tyto útoky na poutníky? Neměly by takové zločiny rozdmýchat arabský hněv, který by šel mimo vnitronáboženské rozdíly? Vždyť přece ti všichni zavraždění šíité byli Arabové a ne Peršani. 

Kde jsou veřejné projevy sympatií od zástupců vlád a mulahů? Kde byla ta ušlechtilá arabská média? Kde byly rozlobené demonstrace? 

Nejenže je islámská jednota prázdnou bublinou, to celé pokrytectví Blízkého východu navíc "smrdí do nebes". Sunnité považují šíity za "untermensch" – podlidi. Žádná sunnitská vláda si nepřeje, aby šíité měli spravedlivě přidělené pozice – v Iráku nebo kdekoliv jinde. 

Zkrátka, otázkou zůstává, zda šíité skočí na návnadu a zaútočí na sunnitské civilisty. Vláda v Bagdádu dělá, co může, aby zchladila rozzuřené šíitské skupiny. Musíme si počkat, jak se to dál vyvine. 

Avšak poměrně větší a dlouhodobé nebezpečí hrozí z toho, jakým směrem se vydá americká vláda. Zda bude spěchat do náruče Saudů a jiných sunnitských proti-Američanů, což by byla samozřejmě kolosální chyba. 

Pro královskou rodinu Saudů nejsou mrtví šíité tragédie – spíše trofeje. Člověk jakoby už viděl ty přetloustlé, bigotní prince, jak organizují safari lov šíitů, podobně, jako to dělají nyní, když jezdí na dovolenou do chudých afrických zemí lovit ohrožená zvířata (sám jsem to viděl). 

Když jsme si totiž vybírali spojence na Středním východě, po dobu 50 let jsme stáli na špatné straně historie. A teď se nás Saudové snaží svým propagandistickým nátlakem přesvědčit, že jsme jejich nejlepší přátelé na celém světě. Opravdu skvělí kámoši. 

Ono to ale funguje. Jistý úctyhodný starší státník, kterého si vážím a kterého "ocukříčkovali" při jeho nedávné návštěvě v Rijádu, odcházel ze setkání s přesvědčením, že byl mezi nerozlučitelnými spojenci. 

Co také všude vidím – jak v mnoha muslimských zemích pršící saudské peníze rozdělují společnosti, zastavují vývoj vzdělání pro muslimy a kážou smrtelné projevy nenávisti vůči západu. 

Až do 11/9 se Saudům dařilo i zde rozšiřovat svou extrémní špínu. Mešity ve Spojených státech postavené za saudské peníze se snaží i dnes zabránit muslimům, aby se integrovali do americké společnosti. 

Saudové (a ne Íránci) jsou nejhoršímí proti-americkými štváči ve světě. Když naši činitelé navštíví prince Bandara, dostane se jim královského přijetí. Avšak ve zbídačelých čtvrtích Mombasy, Káhiry, v Lahoru, Dílí a Istanbulu – Saudové dělají vše možné, aby nás muslimové nenáviděli. 

Pamatuje si vůbec někdo, že by jakýkoliv člen saudské královské rodiny navštívil vlastní potlačovanou šíitskou společnost, aby vyjádřil své sympatie a muslimskou solidaritu? 

Naše vztahy se Saudy mi připomínají scénu z filmu Zrcadlení, kdy si postava, kterou hraje Jack Nicholson, představuje, že objímá krásnou ženu. Když však otevře oči, zjistí, že vlastně líbá rozpadající se mrtvolu. Je načase, aby milovníci Saudské Arábie ve Washingtonu otevřeli své oči. 

Mimochodem, ti dva pumoví sebevrazi, kteří zavraždili ony poutníky, byli Saudové. 

Ralph Peters, The New York Post, 8. března 2007 

Překlad: Gabriel A. Levický, spolupracovník Eurabia.cz v New Yorku 

6228 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Šéf německé energetické společnosti to řekl jasně: "Směřujeme k energetickému kolapsu"!Babiš lže a ODSák jen neříká pravdu? Aneb jak media informují o lhaní politika z ODSJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVOOchrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíPolští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantů

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvlMarkéta Šichtařová si s příchodem premiéra Fialy ťuká na čelo. Takhle chce „řídit“ epidemii?
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď