"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ministerstvo vnitra ČR: "Kritika islámu je projevem extremismu"

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 24.5.2013 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Pozorně sleduji veřejné výstupy Ministerstva vnitra ČR na téma extremismu a upřímně jsem znepokojen tím, že Odbor bezpečnostní politiky se dopouští ve svých výstupech lží, polopravd a neobjektivního přístupu. Konkrétně v otázce islámského extremismu, kdy lidé zpracovávající zprávy o projevech extremismu ignorují projevy islámského extremismu.

Záložka

Logo CZDLPodrobně jsem tyto projevy rozpracovával i s důkazy v knize "Islám a islamismus v České republice", jako příklad stačí projevy antisemitismu a náboženské nenávisti na demonstrací Muslimské obce v Praze před izraelskou ambasádou v roce 2009 o kterých pracovníci ministerstva vnitra a Policie ČR vůbec nevěděli!

Přes všechny důkazně zdokumentované projevy náboženské nenávisti a extremismu v české muslimské komunitě, které byly pronášeny s tolerancí ze strany představitelů těchto českých islámských organizací, tak proti nim nijak nezasáhli dokud nebyly tyto případy medializované mojí osobou. "Odborníci" z Odboru bezpečnostní politiky ani jeden z těchto případů nezaevidovali do žádné bezpečnostní studie nebo zprávy o projevech extremismu v uplynulých 10ti letech! Přitom za posledních deset let, bylo více než dost případů jenž byly velmi závažné z pohledu potencionální hrozby radikalizace muslimské komunity.

Ignoruje Odbor bezpečnostní politiky projevy islámského extremismu a jeho šíření v české muslimské komunitě? Protože jsem v těchto komunitách působil více jak deset let a měl tak možnost proniknout k lidem, kteří ji řídí, seznámil jsem se až s nadstandartními vztahy některých pracovníků BIS a Ministerstva vnitra s představiteli muslimské komunity v České republice, které se váží ještě hluboko do dob komunistického režimu, a mnohdy jsou propojené i s podnikatelskou sférou z Arabského a českého prostředí.

Jistý faktor zde může hrát i to, že pracovníci Ministerstva vnitra spolupracují s neziskovými organizacemi, které se jasně prezentují jako pro-islámské a vedou kampaně proti kritikům islámu. Možná toto všechno dohromady ovlivnilo Odbor bezpečnostní politiky, aby pomáhali s pozitivní prezentací islámu, zastíráním projevů radikalismu v muslimské komunitě a lžích o kriticích islámu.

A tím se dostávám k další závažné kauze jenž ukazuje na hlubokou neprofesionalitu v Odboru bezpečnostní politiky. Odbor vypracoval zprávu, která si zaslouží pozornost.

Několik měsíců byl v další již oficiálně vydané a na stránkách MV prezentované kvartální zprávě o extremismu za 4.čtvrtletí 2012, odstavec:

"Domácí pobočka Czech Defence League se ve sledovaném období neprojevila. Členská základna je prostřednictvím svého předsedy, známého odpůrce muslimské komunity, Valentina Kusáka a mluvčího Jaroslava Formánka, propojena s dříve založeným občanským sdružením Antimešita. Zástupci Czech Defence League se hlásí k již existujícím platformám, zejména k původní English Defence League. Ta je známá vigilantistickým chováním a formováním domobran v městských částech s výskytem muslimské komunity."

Tento odstavec (původně na straně 9) najednou zmizel! Zpráva v původním znění, jak ještě nedávno visela na stránkách MV, je dostupná jen přes archiv vyhledávače. Nyní na stránkách MV je nově již upravená verze bez tohoto odstavce.

Výše uvedený vymazaný odstavec obsahoval nepravdivé a lživé údaje a to konkrétně v bodech:

- Valentin Kusák není a nebyl předsedou Czech Defence League o.s. ani jejím členem.
- Czech Defence League o.s. nijak, ani personálně, není a nebyla propojená s Antimešita o.s.. Naopak Antimešita o.s. a Czech Defence League o.s. jsou konkurenční organizace, kdy předseda Antimešity Valentin Kusák vedl s Czech Defence League o.s. několik sporů a bojů o pozici mezi kritiky islámu v ČR.

JE NEUVĚŘITELNÉ, ŽE NĚKDO KLIDNĚ PO NĚKOLIKA MĚSÍCÍCH (TA ZPRÁVA JE Z LEDNA 2013) UPRAVÍ ZPĚTNĚ OBSAH VYDANÉHO OFICIÁLNÍHO DOKUMENTU STÁTNÍHO ÚŘADU DOKONCE MINISTERSTVA! Vydání té zprávy se přeci musí minimálně v rámci ministerstva schvalovat resp. k tomu musí být nějaké usnesení či konečné schválení nadřízenou zodpovědnou osobou či odborem.

Jaké tedy odborníky máme v Odboru bezpečnostní politiky, když jejich informace připomínají spíše agitku Saudské Arábie a českých mešit se základními neznalostmi problematiky?

Nebo byly lži ve zprávě Ministerstva vnitra záměrně objednány lidmi z Insaan: Česko-arabské centrum kulturního dialogu či Českého helsinského výboru, kteří hájí islám a nepřímo i české islámské radikály? Protože tyto dvě organizace se nijak nevymezují vůči islámskému radikalismu mezi českými muslimy mám dojem, že ho schvalují. Bohužel to ovšem škodí Arabům, umírněným muslimům a naší společnosti více než nějaké údajně dehonestujicí obrázky o islámu z dílny Czech Defence League o.s., tedy alespoň podle mě.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | islamismus
3768 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercíchKde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď