"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britská novinářka v převlečení za muslimku se vydala k islámskému soudu kvůli rozvodu…a takto skandálně dopadla

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 11.5.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Stále více evropských muslimů a politiků praktikujících appeasement vůči islamizaci požaduje zavedení islámského práva. I v případě České republiky si již zdejší muslimové ustanovili zárodek islámského soudu v podobě tzv. komise pro rodinu při Muslimské obci v Praze. O tom, že tyto islámské komise a soudy prosazují věci, jenž jsou v rozporu s principy sekulární a svobodné Evropy, se mohli přesvědčit naposledy diváci britské veřejnoprávní televize BBC.

Britská novinářka v převlečení za muslimku se vydala k islámskému soudu, jenž v Anglii již soudí dle islámského práva, a to se souhlasem britské vlády. V převleku za muslimku se dožadovala rozvedení svého fiktivního manželství.

Žena argumentovala tím, že ji muslimský manžel týrá a bije, a proto se s nim chce rozvést. Islámský soudce ji, ale řekl, jestli ji muž nebije za to, jak (špatně) připravuje jídlo. Tento islámský právník Dr. Suhaib Hasan dále ženě radil, aby se neobracela na policii, jen v případě „poslední možnosti“.

BBC zveřejnila záznam jednání islámského soudu pořízený skrytou kamerou, kde islámský soudce ženě říkal, že na prvním místě se musí ujistit, že svého muže nevede k násilí tím, že by se chovala v rozporu s islámem nebo špatně vařila apod. Islámský soudce poté ženě řekl, že pokud na násilníka zavolá policii, tak se její rodina rozpadne a to by nebylo dobře.

Po odvysílání reportáže se ozvali bojovníci za lidská práva s kritikou tolerance islámského práva a islámských soudů ze strany britské vlády. Členka Sněmovny lordu baronka Caroline Cox označila islámské soudy za systém jenž je v rozporu s našimi hodnotami a právy žen. Podle baronky islámské soudy přinášejí ženám utrpení a diskriminují je.

Česká republika by se měla z této špatné zkušenosti poučit a zarazit vytváření islámských soudů a paralelního systému soudnictví v muslimské komunitě dokud je zde ještě muslimů málo a dají se kontrolovat, jinak riskujeme, že se zde vytvoří autonomní uzavřená společenství, která již dnes pohrdají naším právem a těžko jej budou respektovat až jich budou ne desítky tisíc, ale statisíce.

Zdroj: ePortal.cz

Klíčová slova: Velká Británie  | šáría
3765 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiImigrantský rapper: „Zabte bílé, a budem mít jejich ženy a prachy!“ Skandál! Americké media odmítají hovořit o muslimských teroristechMasová imigrace dnes ohrožuje evropskou civilizaci : šéfredaktor VA

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Jezte lidské maso, jako boj ke klimatické změně, doporučuje švédský profesorŠvédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá fakta

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaSpisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
Články autora
Průzkum
Má policie zveřejňovat národnost pachatelů? Německý zemský ministr vnitra Reul chce napříště zveřejňovat národnost a stát. příslušnost podezřelých a pachatelů. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď