"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Bostonský atentát, a jak dál?

Autor: Jan Tropus | Publikováno: 11.5.2013 | Rubrika: Terorismus
Ilustrace

Dominantní zprávy v médiích v nedávné době se týkaly nejnovějšího teroristického činu – bombového útoku na Maratónský běh v Bostonu. Atentátníci byli dva čečenští bratři Carnajevovi. Jeden z nich byl při přestřelce zabit, druhý byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

Bratři pocházeli ze seriózní muslimské rodiny, která se před léty přestěhovala do USA. Oba bratři studovali a úspěšně se zařazovali do společnosti. Na pohled neměli žádný důvod provést zločin, při kterém několik lidí zemřelo a velký počet jich byl zraněn, někteří těžce. Podle tisku nikdo v USA nechápe motiv těchto teroristů-studentů, kteří naplno využívali pohostinnosti a výhod amerického státu. A plně to patrně nechápou ani vyšetřovatelé, soudě podle údajných směrů vyšetřování a hypotéz. Ačkoliv berou v úvahu souvislosti s islámem, dávají přednost verzi, že teroristé museli být odněkud řízeni nebo napojeni na nějakou centrálu či organizaci. To nesvědčí o dobré znalosti islámu. Pravděpodobně je ignorována skutečnost, že tito lidé mají zcela jiná hodnotová měřítka a zcela jiný způsob myšlení. Měřeno našimi měřítky je jejich jednání nepochopitelné a podle našich etických zásad jsou to zločinci. Podle jejich hodnotových měřítek a etických zásad jsou to lidé hluboce nábožensky založení a upřímně věřící v Alláha, jak ho vymodeloval Mohamed a jak je vykreslen ve svatých knihách islámu, především v Koránu. Tam je muslimům předepsáno pronásledovat a zabíjet(!) „modloslužebníky“ a „nevěřící“ do té doby, než všichni přijmou islám. Údajné důvody, jako v tomto případě odplata za válku v Afganistanu a Iráku, jsou jen zástupné a fungují jen jako roznětka. Pokud je muslim silně věřící, oddaný Alláhovi a poslušný příkazů Koránu, je předurčen stát se teroristou; podle
islámu „bojovníkem na stezce boží“, podle nemuslimů zločincem. Z pohledu důslednosti a nekompromisnosti se s vírou muslimů může rovnat jen málokteré známé náboženství.

Dokladem dezorientace obecného názoru na islámský terorismus je neúměrná, až primitivní pozornost věnovaná jednotlivým případům ve srovnání s absencí hledání souvislostí a společných příčin. Podobné teroristické činy se mohou opakovat kdekoliv a kdykoliv, čemuž dosavadní taktika boje s terorismem nemůže zabránit. Řízení teroristů z nějaké centrály není nezbytné, protože ti se sami řídí společnou, více než tisíc roků starou ideologií, která podobné teroristické činy nejen toleruje, ale přímo přikazuje. To, že ne všichni muslimové jsou teroristé znamená, že ne všichni muslimové přísně dodržují islámské standardy, tj. především Korán a islámský zákoník šaría. Chování těchto muslimů však nemá v islámském právu oporu. Proto nereprezentují islámský standard, i když patrně tvoří početní, nikoliv však mocenskou většinu. Na druhé straně islámští fundamentalisté, kteří jsou často teroristé, reprezentují standard, protože plní příkazy svatých knih jako pravověrní muslimové. Bohužel dnes převládající názor na to, co je standard, a co je extrém, je právě opačný.

Má-li se problém islámského terorismu vyřešit tak, aby muslimové a ostatní obyvatelé Země mohli koexistovat, musí se vyřešit především konflikt mezi jejich etickými zásadami. Řešení jednotlivých případů islámského terorismu a individuální stíhání teroristů je jako chtít vymýtit malárii chytáním jednotlivých komárů-nositelů malárie v obrovském hejnu, což by bylo nesmírně pracné, nákladné a neúčinné. Ze stejných důvodů nelze vymýtit islámský terorismus jen individuálním stíháním teroristů a odhalováním jejich vazeb.

To plně koresponduje s dosavadními výsledky. Snad jediná možnost je, že celý nemuslimský svět se začne efektivně bránit a vyvine tlak na islámské autority tak, aby se islám vzdal strategie světovlády a odvrhl džihád a všechno, co s tím souvisí, neboť to znemožňuje normální koexistenci muslimů a nemuslimů. Islám v současné podobě odporuje nejméně třinácti z třiceti článků „Všeobecné deklarace lidských práv“ přijaté v OSN v roce 1948 a splňuje téměř všechna kritéria genocidy podle Rezoluce OSN 260 z roku 1948, „Úmluva o genocidě“. Z toho plyne, že problém je třeba řešit politicky na úrovni OSN a EU. Do doby než islám opustí kontroverzní pasáže, neměl by požívat ochrany lidských práv jako náboženství ve smyslu „Všeobecné deklarace“ a měl by být posuzován podle „Úmluvy o genocidě“ stejně, jako podobné systémy. Čím později si svět uvědomí, že jiné východisko není, tím více bude mrtvých, zmrzačených a nešťastných lidí, a dost možná se postupující islamizaci ani neubrání. O tom, co znamená žít pod islámským právem šaría, je dnes všeobecně malá povědomost. Zvláště Ti, kdo dnes de facto rozhodují o životě budoucích generací, by měli být dobře obeznámeni s kritickými částmi Koránu a alespoň s Občanským a Rodinným právem podle islámského zákoníku šaría.

Více k tomuto problému je napsáno v připravované knize „Civilizace na rozcestí“ s podtitulem „O demokracii, humanizaci a islamizaci“, která je současně rozcestníkem pro množství dalších pramenů. V knize je mj. konkretizován účinnější způsob sebeobrany než „chytání jednotlivých komárů“. (Kniha čeká na vhodného vydavatele.)

Jan Tropus, duben 2013, e-mail: jantropus@gmail.com

Klíčová slova: USA  | terorismus  | džihád
2251 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Dojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, objevili genderoví vědci New York UniversityUkazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženami

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupci
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď