"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Západ draze zaplatí za podporu povstalcům, tedy al-kajdy v Syrii

Autor: Ian Albénitz  | Publikováno: 8.5.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Západ draze zaplatí za podporu povstalcům, tedy al-kajdy v Syrii. Požár se nezastaví na našich hranicích. Celý svět ví, že Jordánsko je stejně tak exponované jako Sýrie.

Západ už draze zaplatil za financování al-kajdy v Afrghánistánu (dohoda s mudžahediny v 80. letech, tyto později vstoupili do al-kajdy). Dnes dělá totéž v Sýrii, v Lybii a dalších zemích a tvrdě to pozná samo na sobě srdce Evropy i Spojené Státy.

Západ neví, že se terorismus obrátí proti němu. Západ bojuje proti al-kajdě v Mali, ale podporuje ji v Syrii: je to politika dvojího metru. Na západě by ale měli vědět, že není umírněných teroristů.

To al-kajda si podmanila Syrské povstání. Není rozdílu mezi povstalci a skupinami džihádistů, které jsou pod velením al-kajdy. Nemáme jinou volbu, než vítězství, neboť pakli že ho nedosáhneme, bude to konec Sýrie.

Assad kritizoval opozici, se svými základy v zahraničí a vyslovil pochyby ohledně vlastenectví těchto skupin a poukázal na ztenčení podpory obyvatel na minimum.

Pozice povstalců není legitimní pro rozhovory v Damašku a nemám v úmyslu jakkoliv handlovat s těmi "kteří berou peníz aby prodali vlast".

Assad je proti humanitární intervenci, která by čelila 2 500 000 válečným uprchlíkům, protože by tato pak sloužila ke zničení syřanů a vrátila by zemi do závislosti na zahraničí.

http://blogeurabia.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: USA  | terorismus  | džihád  | válka  | Sýrie
2803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď