"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

"Dánští" studenti tureckého původu demolují šest hotelů v Praze

Autor: Ian Albénitz  | Publikováno: 27.4.2013 | Rubrika: ČR
Ilustrace

V neděli 17. v noci došlo k prvnímu přepadení, když středoškolák Nicolai Toftegaard (19), byl napaden turky, když čekal na kamaráda.

Náhle jsem slyšel zvolat "tam je!"," tak jsem se otočil a viděl tři nebo čtyři postavy které běžely ke mně. Jeden z nich mě praštil do tváře a rozbil mi nos. Uvědomil jsem si kolik jich je a dal se na útěk", vypověděl stanici TV2 po svém návratu do Dánska.

S rozbitou tváří se student pokusil utéci a chytit taxi, ale bez úspěchu. Útočníci využili příležitost a znovu napadli dána, tentokrát s nožem, kterým ho bodli čtyřikrát do zad. Oběť vypověděla, že útočníků bylo šest. Hovořili dánsky, ale byli původem z Turecka.

Jako zázrakem se mladík vymanil svým pronásledovatelům, a to bez větší újmy, i když jedno z bodnutí se zastavilo jen 2 cm od plíce.

Ve středu 20. ráno byl další dánský student několikrát pobodán do zad před hotelem Panorama, kde také byli ubytováni turci. Podle svědků se napadený mladík dopotácel do hotelového výtahu. "Byla tam jen jedna slečna, která utíkala recepcí a volala o pomoc. Potom napadený mladík vyšel z výtahu a já viděl podlahu plnou krve." řekl svědek, student z univerzity Nastved.

Česká policie podezřívá jednoho turka s dánským pasem ze spáchání trestného činu a hledá ho, prohlásil Václav Janata, redaktor české televizní stanice Prima Family TV novinám Ekstrabladet.

Ve čtvrtek 21. ráno další dva dánové tureckého původu zaútočili přímo na českou policii a způsobili značné škody na venkovních zařízeních.

"Když se je policejní důstojník pokusil zadržet, byl napaden ranama do tváře a do ramen", prohlásil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Pouhých několik hodin poté bylo v hotelu Vršovice zdemolováno 30 místností studenty turecého původu.

"Škody budou zaplaceny z peněz, které tu museli pachatelé uložit" prohlásila mluvčí policie Eva Kropáčová. "Přesto všechno, úložka nepokryje ani polovinu celkových nákladů na nápravu škod".

Křiklavé na celém případu je, že v médiích České republiky se neobjevuje ani jedna jediná zmínka o etnickém původu agresorů a uchyluje se pouze k alkoholu, jako k důvodu prudké agrese tureckých mladíků.

Zpráva ze španělských nezávislých zdrojů.

Klíčová slova: Česká republika  | Dánsko
3662 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď