"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ilegální imigranti? Fuj tajxl!

Autor: -bj- | Publikováno: 4.4.2013 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ilegální imigranti? Fuj tajxl! Takový hanlivý pojem! Americká zpravodajská agentura Associated Press řadí napříště pojem ilegální imigranti mezi politicky nekorektní, pejorativní a nevhodný používat, jak uveřejnila na svém oficiálním blogu.

S tím jak se na Západě pojí s ilegálními imigranty stále silnější nevole a antipatie původních obyvatel, hodlají v Associated Press nahradit toto označení politicky korektnějším eufemizmem, který by hned nevyvolával ony negativní emoce. Zejména se má nahradit slovo ilegální nějakým eufemističtějším pojmem  - něco jako „bez dokladů“. V tomto gardu by i v češtině měla média nahradit spojení „nelegální imigrant“ nějakým opisným souslovím ve smyslu „příchozí bez právního titulu“ či „bezprávný příchozí“.

zdroje:

http://blog.ap.org/2013/04/02/illegal-immigrant-no-more/

http://www.newsru.com/world/03apr2013/associated_press.html

http://www.washingtonpost.com/blogs/post-politics/wp/2013/04/02/ap-drops-illegal-immigrant-from-stylebook/

http://www.foxnews.com/politics/2013/04/03/ap-stylebook-drops-illegal-immigrants-from-its-manual/

http://www.huffingtonpost.com/2013/04/02/ap-drops-term-illegal-immigrant_n_3001432.html

čtěte také:

Pro imigranty žádající v Británii o podporu v nezaměstnanosti se zpřísní pravidla

Potlesk! Cameron odstřelil mýtus o výhodnosti imigrantů

Ministryně spravedlnosti: Ilegální imigranti musí být deportováni

Klíčová slova: politická korektnost  | imigrace  | přistěhovalectví
2298 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercích„Zeman? Vůdce hyen!“ Drsná dohra show prezidenta: Zase Polčák!
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď